Zatiahnuté
-2°
Bratislava
Izabela
9.12.2023
Vo štvrťfinále futbalovej Tipsport ligy slovenské derby Trenčín - Žilina
Zdielať na

Vo štvrťfinále futbalovej Tipsport ligy slovenské derby Trenčín - Žilina

Zdroj: TASR

Trinásty ročník medzinárodného zimného futbalového turnaja na umelej tráve Tipsport liga 2010 už dospel do svojej štvrťfinálovej fázy.

Všetky štyri duely o postup do semifinále sú na programe zhodne v stredu 20. januára. Účasť medzi najlepšou osmičkou si spomedzi 24 tímov, ktoré sa zúčastnili na tomto podujatí, zabezpečili aj tri slovenské kluby - MŠK Žilina, AS Trenčín a FK Senica. Prvé dve menované mužstvá sa dokonca stretnú vo štvrťfinále vo vzájomnom súboji, a to na umelej tráve 1. FC Brno od 14.00 h. Na rovnakom mieste potom od 16.00 h vyzvú Seničania účastníka českej najvyššej súťaže Sigmu Olomouc. "Bude to určite veľmi zaujímavé štvrťfinále, veď Trenčín vyhral základnú E-skupinu. Naším cieľom je postup do ďalšej fázy," nechal sa počuť hlavný tréner Žilinčanov Pavel Hapal.

Zostávajúce dva štvrťfinálové duely uvidia diváci v pražskom Edene. V boji o postup medzi najlepšie kvarteto sa stretnú Viktoria Plzeň s nemeckým tímom Dynamo Drážďany a Kladno s Jabloncom.

Tipsport liga 2010 vyvrcholí cez víkend 24. - 25. januára v pražskom Edene. V sobotu sú na programe dve semifinálové stretnutia (dvojice sa budú opäť žrebovať), v nedeľu 25. 1. sa uskutočnia súboj o 3. miesto a finálový duel. Cieľová prémia pre víťaza je 300-tisíc českých korún. Zdolaný finalista dostane 100 000, mužstvá na 3. a 4. mieste si rozdelia po 50-tisíc Kč.

Program stretnutí štvrťfinále XIII. ročníka Tipsport ligy:
(Streda 20. januára)
14.00 h: FC Viktoria Plzeň (ČR) - Dynamo Drážďany (Nem.) - Praha-Eden
14.00 h: AS Trenčín - MŠK Žilina (Brno)
16.00 h: FK Senica - SK Sigma Olomouc (ČR) - Brno
16.30 h: SK Kladno (ČR) - FK BAUMIT Jablonec (ČR) -  Praha-Eden