11°
Viola
18.5.2024
Šoky v Lige majstrov! Barcelona i Liverpool prehrali

Londýnsky Arsenal viedol nad Alkmaarom, o všetky tri body prišiel a stopercentnú bilanciu v súťaži stratil v 93. minúte po zásahu Mendesa da Silvu.

V súboji E-skupiny viedli "The Reds" od 41. minúty po góle izraelského krídelníka Yossiho Benayouna, ktorý po krížnej prihrávke poslal loptu prudko zo šiestich metrov za chrbát Huga Llorisa. Francúzsky tím však zbrane nezložil a v 72. minúte hlavou po závare v šestnástke domácich vyrovnal Maxime Gonalons. V nadstavenom čase vytrestal ľahkovážnosť defenzívy Liverpoolu Cesar Delgado strelou do odkrytej časti bránky - 1:2. Herná kríza Liverpoolu pokračuje, naopak, Lyon zaknihoval tretie víťazstvo v skupine. Divoký priebeh mal druhý zápas "éčka" VSC Debrecín - AC Fiorentina (3:4). Maďarský šampión už v 2. minúte zásluhou Petra Czvitkovicsa strelil prvý gól v skupinovej fáze, ale hostia kontrovali troma bleskovými údermi. Debrecín znížil na 2:3, no Fiorentine vrátil dvojgólový náskok ešte do prestávky Mario Santana. Debrecín Coulibalym krátko pred koncom stihol už len upraviť na 3:4.

Obrovským šokom utorkového programu je zakopnutie úradujúceho šampióna Ligy majstrov. FC Barcelona vo svojom posvätnom chráme na Nou Campe prehrávala už od 2. minúty - Rubin Kazaň poslal šokujúco do vedenia delovkou z 35 metrov Aleksandr Riazancev. Po prestávke síce Zlatan Ibrahimovič vyrovnal, ale hra na prekvapenie patrila hosťom. V 73. minúte Gökdeniz Karadeniz poslal Rusov zaslúžene do vedenia a na jeho gól už Katalánci odpovedať nedokázali. Paralelne sa zrodilo aj prekvapenie u ďalšieho papierového favorita F-skupiny, keď Dynamo Kyjev remizovalo 2:2 na pôde milánskeho Interu. Zverenci trénera Joseho Mourinha si tak značne skomplikovali postupové vyhliadky, na konte majú len tri body za tri remízy.

Opäť naplno bodoval FC Sevilla. O víťazstve nad Stuttgartom rozhodla hlavička Sebastiena Squillaciho, po prestávke zvýšil na 2:0 Jesus Navas, na 3:0 opäť Squillaci a domáci už dokázali len znížiť. Španielske mužstvo má na konte 9 bodov a pootvorilo si cestu do jarného osemfinále. Prekvapením je premiérové víťazstvo rumunskej Urziceni, ktorá síce prehrávala s Glasgowom Rangers, ale v Hampden Parku predviedla štyrmi gólmi málo vídaný obrat a do tabuľky si pripísala k jednému bodu ďalšie tri. Rangers si môžu spytovať svedomie, za stavu 1:1 totiž nepremenili jedenástku a ich mizéria naplno "rozkvitla" po zmene strán, keď si strelili dva vlastné góly.

Londýnsky Arsenal viedol nad Alkmaarom, o všetky tri body prišiel a stopercentnú bilanciu v súťaži stratil v 93. minúte po zásahu Mendesa da Silvu. Body sa z ihriska Olympiakosu Pireus nevozia ľahko, ale jeden sa takmer podarilo získať Standardu Liege. Tím brazílskeho trénera Zica však napokon šťastným gólom Ieroklisa Stoltidisa v nadstavenom čase vyhral 2:1.

Sumáre utorkových zápasov 3. kola Ligy majstrov 2009/2010:

E-skupina:
FC Liverpool - Olympique Lyon 1:2 (1:0)
Góly: 41. Benayoun - 72. Gonalons, 90.+1 Cesar Delgado
M. Škrtel hral od 74. minúty (FC Liverpool)

VSC Debrecín - AC Fiorentina 3:4 (2:4)
Góly: 2. Czvitkovics, 28. Rudolf, 88. Coulibaly - 6., 20. Mutu, 10. Gilardino, 37. Santana

Inter Miláno - Dynamo Kyjev 2:2 (1:2)
Góly: 35. Stankovič, 47. Samuel - 5. Michalik, 40. Lucio (vlastný)

tabuľka:
1. FC Barcelona      3  1  1  1  3:2  4
2. Dynamo Kyjev    3  1  1  1  5:5  4
3. Rubin Kazaň       3  1  1  1  4:5  4
4. Inter Miláno        3  0  3  0  3:3  3

G-skupina:
Glasgow Rangers - Unirea Urziceni 1:4 (1:1)
Góly: 2. Ricardo Vilana (vlastný) - 32. Bilasco, 49. Lafferty (vlastný), 59. McCulloch (vlastný), 65. Brandan

VfB Stuttgart - FC Sevilla 1:3 (0:1)
Góly: 74. Elson - 23., 72. Squillaci, 55. Navas