15°
26.4.2024
Fergusonovci vytvorili rekord, Arsenal pokazil remízovú žatvu

Odštartovalo osemfinále Ligy majstrov

"ManU" bol v prvom polčase na San Sire jasne lepším tímom a nebyť výborných zákrokov Julia Cesara a nepresnej koncovky, mohol vyhrávať rozdielom triedy. Brankár Interu sa vyznamenal pri dvoch pokusoch portugalského špilmachra Cristiana Ronalda a najmä pri tutovke waleského veterána Ryana Giggsa, ktorý neuspel zoči-voči Juliovi Cesarovi. Obrana Interu pôsobila neistým dojmom a Ibrahimovič s Adrianom boli v útoku priliš ťažkopádni. V druhom polčase Inter zvýšil aktivitu, no do čistej šance sa dostal až osem minút pred koncom, keď sa v dobre pozícii ocitol Cambiasso, lopta z jeho hlavy sa však napokon odrazila k Van der Sarovi. V závere opäť čaroval Julio Cesar, ktorý odvážnym vybehnutím zmaril šancu Berbatovovi a v posledných sekundách vyrazil aj priamy kop Cristiana Ronalda.
      Ferguson bol po záverečnom hvizde sklamaný, že jeho mužstvo nevyužilo z množstva vyložených šanci ani jedinú. "Mrzí ma, že sme iba remizovali, pretože podľa priebehu zápasu sme si zaslúžili vyhrať. Osemfinále Ligy majstrov sa však hrá na dva zápasy a bezgólová remíza nám dáva dobré šance do odvety. Každý vie, že na Old Trafforde sme veľmi silní. Máme vyzretý tím a pevne verím, že postúpime do štvrťfinále, aj keď nikde nie je napísané, že doma nemôžme zakopnúť. Európsky futbal je krásny v tom, že nič nie dopredu nalinkované," povedal Ferguson. Kouč Interu José Mourinho bol nespokojný s výkonom hlavného rozhodcu Španiela Cantaleja, ktorý neodpískal pokutový kop po zákroku na Adriana. "Ak budeme mať v odvete šťastie na rozhodcu, ktorý bude k hosťom taký zhovievavý, ako bol Cantalejo k hráčom Manchestru, postup do štvrťfinále nám neunikne. Na Old Trafforde nastúpime s ofenzívnou taktikou so snahou čo najrýchlejšie streliť gól," povedal Mourinho.

TASR

Olympique Lyon remizoval s lídrom španielskej Primera División FC Barcelona 1:1. Domáci sa ujali v siedmej minúte vedenia po rafinovanom oblúčiku Brazílčana Juninha Pernambucana z priameho kopu z ľavej strany, no v druhom polčase zariadil cennú remízu francúzsky útočník Thierry Henry. Juninho sa stal so 17. gólmi najlepším strelcom Lyonu v európskych klubových súťažiach, keď prekonal zápis svojho krajana Sonnyho Andersona. Trénera Lyonu Clauda Puela mrzelo, že jeho zverenci nevyťažili v prvom polčase z veľkej územnej prevahy viac. "Mali sme súpera zraziť na kolená druhým alebo tretím gólom. Barcelona sa v druhom polčase chytila a dostali sme vyrovnávajúci gól. Ešte však nič nie je stratené, na Nou Campe rozhodne nepredáme kožu lacno," povedal Puel. Lodivod Barcelony Pep Guardiola bol spokojný s výkonom v druhom polčase. "Napriek slabému výkonu v úvodnom dejstve som nepodliehal žiadnej panike. Veril som, že ak po zmeme strán zapneme na vyššie obrátky, vytvoríme si dobrú pozíciu pred odvetou, čo sa aj stalo."

TASR

Atlético Madrid remizovalo s FC Porto 2:2. Domáci dvakrát viedli, no hostia vďaka Lisandrovi Lopezovi dokázali vždy odpovedať. "Moji hráči prejavili veľký hlad po víťazstve. Porto je však mimoriadne zdatným súperom, jeho hráči sú kondične vynikajúco pripravení a veľmi rýchli," zdôraznil nový tréner Atlética Abel Resino. Porto malo v druhom polčase viacero šancí strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no zostali nevyužité. "Škoda, že sa nám nepodarilo streliť tretí gól, no náš výkon nemôžem hodnotiť ináč ako pozitívne," povedal kouč Porta Jesualdo Ferreira. Arsenal Londýn si poradil s AS Rím 1:0 vďaka premenenej penalte Holanďana Robina van Persieho, ktorého v šestnástke fauloval Mexes. "Kanonieri" mohli na Emirates Stadium vyhrať oveľa výraznejšim rozdielom, nepotykali si však s koncovkou. "Chlapci hrali so srdcom, mrzí ma však, že pred odvetou sme si nevytvorili výraznejší náskok, šancí sme mali ako maku. Na druhej strane hodnotím pozitívne, že sme doma neinkasovali. Do Ríme určite nepôjdeme iba brániť a budeme sa snažiť streliť nejaký gól." Tréner Rimanov Luciano Spalletti priznal, že Arsenal vyhral zaslúžene. "Môžme byť radi, že sme prehrali iba o gól. Arsenal hral počas celého zápasu vo vysokom tempe a dostával nás do úzkych. V odvete to však bude úplne iná káva."