26°
29.4.2024
Bayern prišiel o body v závere, Hoffenheim opäť vyhral

13.kolo Bundesligy

Bayern mal v Mönchengladbachu perfektne rozohratú partiu a bol blízko k ôsmemu víťazstvu v sezóne, z toho šiestemu v rade. Hostí poslal do vedenia taliansky kanonier Luca Toni v 21. minúte a potom v 65. premenil jedenástku Franck Ribéry. Zverenci tréner Jürgena Klinsmanna však zlyhali v závere a prišli o dva dôležité body. V 79. minúte znížil na 1:2 Kanaďan Rob Friend a o ďalšie dve minúty šokoval Bavorov Američan Michael Bradley, ktorý vyrovnal na 2:2.

Zázračný nováčik z Hoffenheimu predviedol ďalší skvelý výkon, keď v dramatickom zápase zdolal Wolfsburg 3:2. Víťazný gól strelil v 69. minúte Chinedu Obasi. Bosniansky útočník Vedad Ibiševič dal svoj 14. gól v sezóne a upevnil si pozíciu na čele kanonierov ligy. Leverkusen zdolal v šlágri Schalke 04 2:1. Domáci viedli o dva góly, ale po vylúčení Castra v 67. minúte sa o výsledok strachovali. Hostia však stihli už len znížiť zásluhou Kevina Kurányiho. Tabuľku vedie s 28 bodmi Leverkusen o skóre pred Hoffenheimom. Tretí je Bayern, ktorý nazbieral 25 bodov.

Na štvrté miesto sa posunula Hertha Berlín, ktorá otočila zápas so súperom žilinských futbalistov v F-skupine Pohára UEFA Hamburgerom SV a vyhrala 2:1. Dortmund na domácom ihrisku zmietol Frankfurt 4:0, svojich divákov sklamal Stuttgart, ktorý len remizoval s Bielefeldom 0:0. Po dlhom čase získal pred vlastnými divákmi všetky tri body Cottbus. Prvé domáce víťazstvo po 189 dňoch zariadil v 80. minúte Srb Branko Jelič.