19.5.2024
Hamšík prispel gólom k postupu Neapola do štvrťfinále Talianskeho pohára

Zdroj: TASR

SSC Neapol do štvrťfinále Talianskeho pohára

V 53. minúte zápasu proti druholigovej Salernitane premenil pokutový kop a stanovil konečný výsledok na 3:1. Neapolčania si po úvodnej polhodine vďaka vlastnému gólu Peccarisiho a presnému zásahu Pira vytvorili dvojgólový náskok. De Napoli síce šesť minút po zmene strán znížil, no o 120 sekúnd neskôr zmaril šance hostí Hamšík, ktorý aj v tejto sezóne patrí k najväčším oporám tímu spod Vezuvu.

Postup medzi elitnú osmičku v Talianskom pohári si zabezpečili aj hráči Udinese. Účastník skupinovej fázy Ligy majstrov však na to potreboval jedenástkový rozstrel, keď v riadnom hracom čase remizoval s Regginou 0:0. Sampdoria Janov si poradila s druholigovým Empoli 2:1.

výsledky:      SSC Neapol - Salernitana 3:1 /Hamšík strelil tretí gól domácich/, Sampdoria Janov - Empoli 2:1, Udinese Calcio - Reggina 0:0, 8:7 rozstrel z 11 m