Namiesto futbalu krvavý ring!

Namiesto futbalu krvavý ring!

Pri zásahu polície v sektore fanúšikov Dunajskej Stredy traja zranení, jedného museli vrtuľníkom previezť do nemocnice

Do začiatku druhého polčasu futbalového zápasu 14. kola Corgoň ligy DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava previezli zo štadióna v Dunajskej Strede do miestnej nemocnice šesť osôb, prevažne s poraneniami hlavy. Jedného zo zranených, ktorý údajne spadol z tribúny, transportoval vrtuľník Leteckej záchrannej zdravotnej služby (LZZS) Air Transport Europe do Nemocnice na bratislavských Kramároch.

Zdroj: ilustračné/TV JOJ

Podľa informácií hovorkyne Fakultnej nemocnice v Bratislave Rút Geržovej je mladík stabilizovaný, čaká ho ešte CT hlavy. Ako uviedol viceprezident Policajného zboru Stanislav Jankovič, zranený fanúšik dostal epileptický záchvat, navyše bol pod vplyvom alkoholu.

Zdroj: SITA

Dvadsaťštyri osôb ošetrili záchranári v priestoroch štadióna. Pri zásahu bol zranený aj jeden z policajtov. Na policajnú stanicu predviedli dvadsať výtržníkov. V súvislosti s dnešným zápasom je v pohotovostí viac ako 1000 policajtov, dodala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Pomáhajú aj príslušníci z Nitrianskeho a Bratislavského kraja. Priamo na mieste je 940 policajtov.


Zdroj: TV JOJ

Zápas medzi DAC Dunajská Streda a bratislavským Slovanom, ktorý sa začal o 13:30, prerušili pre výtržnosti v 17. minúte. Policajti zasahovali na tribúne fanúšikov klubu DAC. Hliadky zakročili po tom, čo fanúšikovia klubu DAC začali hádzať z tribúny kamene.

"Keďže si usporiadateľ nesplnil povinnosť a neotvoril bránu vedúcu von z tribúny, došlo k utlačeniu davu," uviedla Kredatusová. Tri osoby sa preto pri zákroku zranili. Následne na požiadavku polície bránu otvorili a výtržníkov vytlačili von zo štadióna. Počas zápasu vyčíňali aj Slovanisti - na plochu hádzali svetlice a dymovnice.

Záchranári a policajti mali prácu ešte pred začiatkom dnešného rizikového futbalového stretnutia. Pred zápasom policajti eskortovali asi tisícku belasých fanúšikov na štadión a ich pochod mestom sa nezaobišiel bez zranení a zásahu polície. Fanúšikovia hádzali dymovnice a inú pyrotechniku, policajti museli trinástich predviesť za rôzne priestupky. Záchranári museli šestnástich ošetriť, pričom traja fanúšikovia skončili v nemocnici, informovala Kredatusová.

Celý priebeh zápasu si pozrite na huste.sk

Zdroj: SITA/TV JOJ

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:20 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
17:00 NOVINY O 17:00
17:20 IQ TAXI
16:10 Simpsonovci XXIV.
17:15 Rýchla rota Chipa a Dala
18:05 Hoď svišťom
16:00 Vtierka Castle IV.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Miami
18:00 C.S.I.: Kriminálka Miami
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
16:45 Okido I.
15:05 Kluci na povel
16:50 Poslední čas na lásku
18:30 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat