16°
26.4.2024
Góly v európskom futbale

Ako sa darilo Slovákom v európskych ligách

Sumár aktuálnych vystúpení slovenských futbalistov v zahraničných súťažiach (3. - 5. októbra 2008):

ANGLICKO
I. liga - 7. kolo:
Manchester City - FC Liverpool 2:3 - Martin Škrtel absolvoval v drese hostí celý duel.
West Bromwich Albion - Fulham 1:0 - Marek Čech za WBA hral od 79. minúty.

TALIANSKO
I. liga - 6. kolo:
FC Janov - Neapol 3:2 - Marek Hamšík za Neapol odohral celý zápas a dostal žltú kartu.

II. liga - 7. kolo:
Pisa - Triestina 3:1 - Martin Petráš za hostí nehral.

NEMECKO
Bayern Mníchov - Bochum 3:3 - Stanislav Šesták za Bochum odohral celý zápas.
Leverkusen - Hertha Berlín 0:1 - Vratislav Greško za domácich nehral.

St. Pauli - Aachen 3:2 - Szilárd Németh v drese hostí odohral celý zápas.
Koblenz - Kaiserslautern 5:0 - Erik Jendrišek za hostí odohral celý duel.
FSV Frankfurt - 1860 Mníchov 0:3 - Henrich Benčík za domácich hral od 66. minúty.
Ahlen - Norimberg 1:1 - Marek Mintál hral do 67., Mário Breška (obaja Norimberg) do 86. minúty.

FRANCÚZSKO
Lille - Valenciennes 0:0 - Róbert Vittek za Lille a ani Filip Šebo za hostí nehral.

HOLANDSKO
I. liga - 5. kolo:
Groningen - Den Haag 3:0 - Csaba Horváth odohral za Den Haag celý duel.

TURECKO
Ankaraspor - Sivaspor 2:0 - Štefan Senecký odchytal za domácich celý zápas a dostal žltú kartu.
Denizlispor - Buyuksehir 2:1 - Ivan Lietava nehral, Roman Kratochvíl (obaja Denizlispor) odohral celé stretnutie a skóroval z penalty.
Antalyaspor - Gaziantepspor 1:4 - Pavol Straka za domácich nehral.

BELGICKO
Genk - Mecheln 2:1 - Adam Nemec za domácich nehral.
Anderlecht - Mouscron 2:1 - Ján Slovenčiak za hostí odchytal celý zápas.

PORTUGALSKO
Académica Coimbra - Nacional Madeira 1:1 - Boris Peškovič (Coimbra) odchytal celé stretnutie

RAKÚSKO
I. liga - 12. kolo:
Sturm - Kärnten 3:0 - Peter Hlinka za domácich nenastúpil.
Salzburg - Rapid 1:0 - Vladimír Janočko za Salzburg hral do 65. minúty.
Austria - Kapfenberg 0:0 - Kamil Susko v bránke hostí nestál.

ŠKÓTSKO
I. liga - 8. kolo:
Hearts - Kilmarnock 1:2 - Marián Kello odchytal za domácich celý duel.
Motherwell - Falkirk 3:2 - Maroš Klimpl za Motherwell nenastúpil.

ČESKO
I. liga - 9. kolo:
Zlín - Plzeň 2:0 - Tomáš Kóňa a ani Gejza Baranyai (obaja Zlín) nenastúpili.
Bohemians - Teplice 1:0 - Jaroslav Beláň a aj Michal Demeter (obaja Bohemians) absolvovali celý duel. Tomáš Belic odchytal celý zápas, Michal Gašparík a Blažej Vaščák (všetci Teplice) nehrali.
Kladno - Č. Budějovice 0:0 - Peter Kostolanský za domácich nechytal. Jaroslav Hílek a Martin Laurinc absolvovali celý duel, Patrik Zajac (obaja České Budějovice) nehral.
Mladá Boleslav - Příbram 3:1 - Lukáš Opiela za domácich nenastúpil. Martin Hloušek (Příbram) nehral.
Olomouc - Žižkov 2:0 - Tomáš Lovásik nechytal, Ladislav Onofrej a Marek Kaščák (všetci Olomouc) odohrali celý zápas. Onofrej dostal žltú kartu. Peter Bartalský odchytal celý zápas, Róbert Demjan bol vystriedaný v 46. minúte, Branislav Labant (všetci Žižkov) nehral.
Jablonec - Brno 2:0 - Igor Žofčák a aj Andrej Hesek (obaja Jablonec) odohrali celý zápas.

GRÉCKO
Aris Solún - Iraklis 1:0 - Marián Kelemen za domácich odchytal celý zápas.

MAĎARSKO
Györ - Zalaegerszeg 1:0 - Mário Bicák za domácich hral od 16. minúty a zaznamenal jediný gól zápasu. Marián Sľuka za Zalaegerszeg nehral.

NÓRSKO
I. liga - 23. kolo:
Lyn - Rosenborg 1:2 - Marek Sapara za hostí odohral celý zápas.

POĽSKO
Bialystok - Vroclav 2:2 - Pavol Staňo (Bialystok) bol na ihrisku počas celého duelu.
Cracovia Krakov - Bytom 0:1 - Michal Peškovič a Peter Hricko absolvovali celý zápas, Marek Bažík nastúpil v 84. minúte, Radoslav Kráľ (všetci Bytom) nehral.
Belchatow - Chorzów 1:0 - Ľubomír Guldan a Gábor Straka nehrali, Pavol Baláž bol vystriedaný v 46. minúte, Martin Fabuš (všetci Chorzów) hral od 70. minúty.
Zabrze - Wisla Krakov 1:1 - Patrik Pavlenda za domácich nehral. Peter Šinglár za hostí odohral celý duel.
Poznaň - Legia Varšava 0:0 - Ján Mucha ml. odchytal za Legiu celý zápas.

RUSKO
I. liga - 24. kolo:
Dynamo Moskva - Saturn Moskovská oblasť 2:1 - Peter Petráš a aj Ján Ďurica (obaja Saturn) odohrali celé stretnutie. Obaja dostali žlté karty.
Perm - Groznyj 0:0 - Radoslav Zabavník za hostí odohral celý zápas.
Chimki - CSKA Moskva 1:2 - Martin Jakubko za domácich absolvoval celý duel.
Zenit Petrohrad - Vladivostok 8:1 - Kamil Čontofalský a ani Tomáš Hubočan (obaja Petrohrad) nehrali.

RUMUNSKO
Temešvár - Gloria Bistrita 1:0 - Marián Čišovský a Miloš Brezinský odohrali celý zápas, Balázs Borbély (všetci Temešvár) bol vystriedaný v 51. minúte. Borbély dostal žltú kartu.