Derby bez Kokota
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Slovinského futbalistu proti Weissovcom radšej nenominovali
Dvadsaťdeväťročný rodák zo Šempeteru si v Maribore s Weissovcami v druhom zápase 3. kvalifikačnej skupiny o postup na MS 2010 v Juhoafrickej republike ruku nepodá. „V posledných rokoch bol v tíme, ale nejakú dobu už nehrá,“ píše sa na futbalovom portáli ofsajd.com. „Je to kvalitný hráč a možno jeho šanca príde v neskoršom priebehu kvaliikácie.“ Kokot patrí ku skúseným futbalistom a s tímom NK Gorica získal už dva majstrovské tituly. Keď sa domáci funkcionári dozvedeli, čo jeho priezvisko znamená v slovenskom jazyku, zostali zaskočení a poriadne si vydýchli. „Ešte dobre, že Kokot nebude hrať,“ napísali slovinské médiá.
Weiss odľahčil - všetky juhoslovanské mená sú rovnaké
Hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss, ktorého zverenci nastúpia dnes o 20.45 h na štadióne Ljudski vrt v Maribore proti domácemu Slovinsku odpovedal na tlačovej konferencii na viaceré otázky novinárov súvisiace s dôležitým stredajším stretnutím. V hoteli Habakuk, kde je výprava SR ubytovaná, však vyvolal aj úsmev na tvárach prítomných zástupcov médií jedným svojím vyjadrením. Domáceho žurnalistu zaujímalo, či pozná nejaké slovinské mená. Štyridsaťtriročný V. Weiss odľahčene poznamenal: „Jasné, že poznám. Všetky. Juhoslovanské mená sú všetky rovnaké.“
Podľa Škrtela nemajú Slovinci hviezdy, ale pôjdu za 3 bodmi
Okrem hlavného kormidelníka slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimíra Weissa sa na utorkovej popoludňajšej tlačovej konferencii pred stredajším kvalifikačným duelom MS 2010 proti Slovinsku objavil v hoteli Habakuk v Maribore aj Martin Škrtel. Opora zadných radov krajiny spod Tatier v súvislosti s blížiacim sa dôležitým duelom na štadióne Ljudski vrt aj pred zrakmi zvedavých slovinských žurnalistov poznamenala: „Slovinci nemajú v kádri nejaké veľké hviezdy, ale ako mužstvo pôjdu jednoznačne za víťazstvom a tromi bodmi. Určite ich povzbudila cenná remíza 1:1 v Poľsku. Nebude to ľahký zápas.“ Slovenskí futbalisti začali svoje účinkovanie v 3. skupine kvalifikácie o účasť na MS 2010 v JAR dobre a po sobotňajšom víťazstve na Tehelnom poli nad Severným Írskom 2:1 urobili dôležitý vstupný krok. „Myslím si, že výsledkom i výkonom proti Írom v Bratislave sme si napravili reputáciu a získali potrebné sebavedomie, ktoré sme už strácali. Všetci hráči sa tešíme na stredajší súboj proti Slovincom. Verím, že to v Maribore zvládneme k našej spokojnosti,“ poznamenal ďalej obranca anglického veľkoklubu FC Liverpool Martin Škrtel. Dvadsaťtriročný pilier slovenskej defenzívy, ale aj autor vedúceho gólu v spomenutom sobotňajšom dueli s „ostrovanmi“, je optimista: „Do každého zápasu nastupujeme s cieľom vyhrať, nebude tomu inak ani teraz v stredu. Verím, že sme dobre pripravení, urobíme všetko, čo je v našich silách. Proti Slovinsku chceme potvrdiť úspešný vstup do kvalifikácie ďalším úspešným výsledkom.“