Súpisky účastníckych tímov na ME 2008

05.06.2008 10:37 Noviny.sk Šport Futbal
Súpisky účastníckych tímov na ME 2008
Kompletné 23-členné súpisky účastníkov záverečného turnaja futbalových majstrovstiev Európy v Rakúsku a Švajčiarsku (7. - 29. júna 2008)

Kompletné 23-členné súpisky účastníkov záverečného turnaja futbalových majstrovstiev Európy v Rakúsku a Švajčiarsku (7. - 29. júna 2008):

A-skupina:

ČESKO
Brankári: 1-Petr Čech (FC Chelsea/Angl.), 16-Jaromír Blažek (1. FC Norimberg/Nem.), 23-Daniel Zítka (Anderlecht Brusel/Belg.).
Obrancovia: 2-Zdeněk Grygera (Juventus Turín/Tal.), 6-Marek Jankulovski (AC Miláno/Tal.), 13-Michal Kadlec (Sparta Praha), 5-Radoslav Kováč (Spartak Moskva/Rus.), 12-Zdeněk Pospěch (FC Kodaň/Dán.), 22-David Rozehnal (Lazio Rím/Tal.), 18-Tomáš Sivok (Sparta Praha), 21-Tomáš Ujfaluši (AC Fiorentina/Tal.).
Stredopoliari: 4-Tomáš Galásek (1. FC Norimberg/Nem.), 14-David Jarolím (Hamburger SV/Nem.), 17-Marek Matějovský (Reading FC/Angl.), 20-Jaroslav Plašil (Osasuna Pamplona/Šp.), 19-Rudolf Skácel (Hertha Berlín/Nem.), 3-Jan Polák, 11-Stanislav Vlček (obaja Anderlecht Brusel/Belg.), 7-Libor Sionko (FC Kodaň/Dán.)
Útočníci: 15-Milan Baroš (FC Portsmouth/Angl.), 8-Martin Fenin (Eintracht Frankfurt/Nem.), 9-Jan Koller (1. FC Norimberg/Nem.), 10-Václav Svěrkoš (Baník
Tréner: Karel Brückner.

PORTUGALSKO
Brankári: 1-Ricardo (Betis Sevilla/Šp.), 12-Quim (Benfica Lisabon), 22-Rui Patricio (Sporting Lisabon).
Obrancovia: 16-Ricardo Carvalho, 2-Paulo Ferreira, 4-Jose Bosingwa (všetci FC Chelsea/Angl.), 15-Pepe (Real Madrid/Šp.), 3-Bruno Alves (FC Porto), 5-Fernando Meira (VfB Stuttgart/Nem.), 13-Miguel (FC Valencia/Šp.), 14-Jorge Ribeiro (Boavista Porto).
Stredopoliari: 8-Armando Petit (Benfica Lisabon), 18-Miguel Veloso, 10-Joao Moutinho (obaja Sporting Lisabon), 6-Raul Meireles (FC Porto), 20-Deco (FC Barcelona/Šp.), 7-Cristiano Ronaldo, 19-Nani (obaja Manchester United/Angl.).
Útočníci: 17-Ricardo Quaresma (FC Porto), 11-Simao Sabrosa (Atlético Madrid/Šp.), 21-Nuno Gomes (Benfica Lisabon), 9-Hugo Almeida (Werder Brémy/Nem.), 23-Helder Postiga (Panathinaikos Atény/Gréc.).
Tréner: Luiz Felipe Scolari (Braz.).

ŠVAJČIARSKO
Brankári: 1-Diego Benaglio (VfL Wolfsburg/Nem.), 21-Eldin Jakupovic (Grasshoppers Zürich), 18-Pascal Zuberbühler (Neuchatel Xamax).
Obrancovia: 19-Valon Behrami (Lazio Rím/Tal.), 23-Philipp Degen (FC Liverpool/Angl.), 4-Philippe Senderos, 2-Johan Djourou (obaja Arsenal Londýn/Angl.), 13-Stephane Grichting (AJ Auxerre/Fr.), 5-Stephan Lichtsteiner (OSC Lille/Fr.), 3-Ludovic Magnin (VfB Stuttgart/Nem.), 20-Patrick Müller (Olympique Lyon/Fr.), 17-Christoph Spycher (Eintracht Frankfurt/Nem.).
Stredopoliari: 7-Ricardo Cabanas (Grasshoppers Zürich), 15-Gelson Fernandes (Manchester City/Angl.), 14-Daniel Gygax (FC Metz/Fr.), 6-Benjamin Huggel (FC Bazilej), 8-Gökhan Inler (Udinese Calcio/Tal.), 10-Hakan Yakin (Young Boys Bern), 22-Johan Vonlanthen (Red Bull Salzburg/Rak.).
Útočníci: 12-Eren Derdiyok, 11-Marco Streller (obaja FC Bazilej), 9-Alexander Frei (Borussia Dortmund/Nem.), 16-Tranquillo Barnetta (Bayer Leverkusen/Nem.).
Tréner: Jakob "Köbi" Kuhn.

TURECKO
Brankári: 23-Volkan Demirel (Fenerbahce Istanbul), 1-Recber Rüstü (Besiktas Istanbul), 12-Tolga Zengin (Trabzonspor).
Obrancovia: 16-Ügür Boral (Fenerbahce Istanbul), 13-Emre Güngör, 20-Sabri Sarioglu, 2-Servet Cetin, 3-Hakan Kadir Balta (všetci Galatasaray Istanbul), 4-Gökhan Zan (Besiktas Istanbul), 15-Emre Asik (Ankaraspor).
Stredopoliari: 7-Mehmet Aurelio, 18-Kazim Kazim (obaja Fenerbahce Istanbul), 6-Mehmet Topal, 19-Ayhan Akman, 14-Arda Turan (všetci Galatasaray Istanbul), 5-Emre Belözoglu (Newcastle United/Angl.), 11-Tümer Metin (FC Larissa/Gréc.), 22-Hamit Altintop (Bayern Mníchov/Nem.), 17-Tuncay Sanli (FC Middlesbrough/Angl.).
Útočníci: 10-Gökdeniz Karadeniz (Rubin Kazaň/Rus.), 8-Nihat Kahveci (FC Villarreal/Šp.), 9-Semih Sentürk (Fenerbahce Istanbul), 21-Mevlüt Erdinc (FC Sochaux/Fr.).
Tréner: Fatih Terim.

B-skupina:

RAKÚSKO
Brankári: 21-Jürgen Macho (AEK Atény/Gréc.), 1-Alexander Manninger (AC Siena/Tal.), 23-Ramazan Özcan (Hoffenheim/Nem.).
Obrancovia: 14-György Garics (SSC Neapol/Tal.), 12-Ronald Gercaliu (Austria Viedeň), 17-Martin Hiden (Austria Kärnten), 16-Jürgen Patocka, 13-Markus Katzer (obaja Rapid Viedeň), 4-Emanuel Pogatetz (FC Middlesbrough/Angl.), 15-Sebastian Prödl (Sturm Graz), 3-Martin Stranzl (Spartak Moskva/Rus.).
Stredopoliari: 6-Rene Aufhauser, 8-Christoph Leitgeb (obaja Red Bull Salzburg), 5-Christian Fuchs (SV Mattersburg), 10-Andreas Ivanschitz (Panathinaikos Atény/Gréc.), 11-Ümit Korkmaz (Rapid Viedeň), 2-Joachim Standfest (Austria Viedeň), 19-Jürgen Säumel (Sturm Graz), 7-Ivica Vastič (LASK Linz).
Útočníci: 20-Martin Harnik (Werder Brémy/Nem.), 22-Erwin Hoffer (Rapid Viedeň), 9-Roland Linz (SC Braga/Portug.), 18-Roman Kienast (Ham Kam/Nór.).
Tréner: Josef Hickersberger.

CHORVÁTSKO
Brankári: 1-Stipe Pletikosa (Spartak Moskva/Rus.), 23-Vedran Runje (Racing Lens/Fr.), 12-Mario Galinovič (Panathinaikos Atény/Gréc.).
Obrancovia: 5-Vedran Čorluka (Manchester City/Angl.), 2-Dario Šimič (AC Miláno/Tal.), 4-Robert Kovač (Borussia Dortmund/Nem.), 3-Josip Šimunič (Hertha Berlín/Nem.), 15-Dario Kneževič (AS Livorno/Tal.), 6-Hrvoje Vejič (Tom Tomsk/Rus.).
Stredopoliari: 22-Danijel Pranjič (SC Heerenveen/Hol.), 11-Darijo Srna (Šachťor Doneck/Ukr.), 10-Niko Kovač (Red Bull Salzburg/Rak.), 14-Luka Modrič (Tottenham Hotspur/Angl.), 19-Niko Kranjčar (FC Portsmouth/Angl.), 16-Jerko Leko, 13-Nikola Pokrivač (obaja AS Monaco/Fr.), 7-Ivan Rakitič (Schalke 04 Gelsenkirchen/Nem.), 8-Ognjen Vukojevič (Dinamo Kyjev/Ukr.).
Útočníci: 21-Mladen Petrič (Borussia Dortmund/Nem.), 18-Ivica Olič (Hamburger SV/Nem.), 17-Ivan Klasnič (Werder Brémy/Nem.), 20-Igor Budan (FC Parma/Tal.), 9-Nikola Kalinič (Hajduk Split).
Tréner: Slaven Bilič.

NEMECKO
Brankári: 1-Jens Lehmann (Arsenal Londýn/Angl.), 12-Robert Enke (Hannover 96), 23-Rene Adler (Bayer Leverkusen).
Obrancovia: 21-Christoph Metzelder (Real Madrid/Šp.), 17-Per Mertesacker, 4-Clemens Fritz (obaja Werder Brémy), 16-Philipp Lahm, 2-Marcell Jansen (obaja Bayern Mníchov), 3-Arne Friedrich (Hertha Berlín), 5-Heiko Westermann (Schalke 04 Gelsenkirchen).
Stredopoliari: 13-Michael Ballack (FC Chelsea/Angl.), 15-Thomas Hitzlsperger (VfB Stuttgart), 6-Simon Rolfes (Bayer Leverkusen), 8-Torsten Frings, 18-Tim Borowski (obaja Werder Brémy), 7-Bastian Schweinsteiger (Bayern Mníchov), 14-Piotr Trochowski (Hamburger SV), 19-David Odonkor (Betis Sevilla/Šp.).
Útočníci: 11-Miroslav Klose, 20-Lukas Podolski (obaja Bayern Mníchov), 9-Mario Gomez (VfB Stuttgart), 22-Kevin Kuranyi (Schalke 04 Gelsenkirchen), 10-Oliver Neuville (Borussia Mönchengladbach).
Tréner: Joachim Löw.

POĽSKO
Brankári: 1-Artur Boruc (Celtic Glasgow/Škót.), 22-Lukasz Fabianski (Arsenal Londýn/Angl.), 12-Tomasz Kuszczak (Manchester United/Angl.).
Obrancovia: 6-Jacek Bak (Austria Viedeň/Rak.), 4-Pawel Golanski (Steaua Bukurešť/Rum.), 2-Mariusz Jop (FK Moskva/Rus.), 23-Adam Kokoszka (Wisla Krakov), 13-Marcin Wasilewski (Anderlecht Brusel/Belg.), 3-Jakub Wawrzyniak (Legia Varšava), 14-Michal Žewlakov (Olympiakos Pireus/Gréc.).
Stredopoliari: 16-Jakub Blaszczykowski (Borussia Dortmund/Nem.), 5-Dariusz Dudka (Wisla Krakov), 10-Lukasz Gargula (GKS Belchatów), 20-Roger Guereirro (Legia Varšava), 8-Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg/Nem.), 18-Mariusz Lewandowski (Šachťor Doneck/Ukr.), 19-Rafal Murawski (Lech Poznaň), 15-Michal Pazdan (Górnik Zabrze).
Útočníci: 17-Wojciech Lobodzinski (Wisla Krakov), 11-Marek Saganowski (FC Southampton/Angl.), 7-Euzebiusz Smolarek (Racing Santander/Šp.), 21-Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), 9-Maciej Žurawski (FC Larissa/Gréc.).
Tréner: Leo Beenhakker (Hol.).

C-skupina:

FRANCÚZSKO
Brankári: 23-Grégory Coupet (Olympique Lyon), 16-Sébastien Frey (AC Fiorentina/Tal.), 1-Steve Mandanda (Olympique Marseille).
Obrancovia: 3-Eric Abidal, 15-Lilian Thuram (obaja FC Barcelona/Šp.), 2-Jean-Alain Boumsong, 14-Francois Clerc, 17-Sébastien Squillaci (všetci Olympique Lyon), 13-Patrice Evra (Manchester United/Angl.), 5-William Gallas (Arsenal Londýn/Angl.), 19-Willy Sagnol (Bayern Mníchov/Nem.).
Stredopoliari: 21-Lassana Diarra (FC Portsmouth/Angl.), 6-Claude Makelele (FC Chelsea/Angl.), 20-Jeremy Toulalan (Olympique Lyon), 4-Patrick Vieira (Inter Miláno/Tal.), 11-Samir Nasri (Olympique Marseille), 22-Franck Ribéry (Bayern Mníchov/Nem.).
Útočníci: 8-Nicolas Anelka, 7-Florent Malouda (obaja FC Chelsea/Angl.), 9-Karim Benzema, 10-Sidney Govou (obaja Olympique Lyon), 18-Bafetimbi Gomis (St. Etienne), 12-Thierry Henry (FC Barcelona/Šp.).
Tréner: Raymond Domenech.

TALIANSKO
Brankári: 1-Gianluigi Buffon (Juventus Turín), 14-Marco Amelia (AS Livorno), 17-Morgan De Sanctis (FC Sevilla/Šp.).
Obrancovia: 2-Christian Panucci (AS Rím), 3-Fabio Grosso (Olympique Lyon/Fr.), 23-Marco Materazzi (Inter Miláno), 19-Gianluca Zambrotta (FC Barcelona/Šp.), 6-Andrea Barzagli (US Palermo), 4-Giorgio Chiellini (Juventus Turín), 5-Alessandro Gamberini (AC Fiorentina).
Stredopoliari: 8-Gennaro Gattuso, 21-Andrea Pirlo, 13-Massimo Ambrosini (všetci AC Miláno), 10-Daniele De Rossi, 20-Simone Perrotta, 22-Alberto Aquilani (všetci AS Rím), 16-Mauro Camoranesi (Juventus Turín).
Útočníci: 9-Luca Toni (Bayern Mníchov/Nem.), 11-Antonio Di Natale, 15-Fabio Quagliarella (obaja Udinese Calcio), 7-Alessandro Del Piero (Juventus Turín), 12-Marco Borriello (FC Janov), 18-Antonio Cassano (Sampdoria Janov).
Tréner: Roberto Donadoni.

HOLANDSKO
Brankári: 1-Edwin van der Sar (Manchester United/Angl.), 16-Maarten Stekelenburg (Ajax Amsterdam), 13-Henk Timmer (Feyenoord Rotterdam).
Obrancovia: 14-Wilfred Bouma (Aston Villa/Angl.), 15-Tim de Cler (Feyenoord Rotterdam), 3-John Heitinga (Ajax Amsterdam), 4-Joris Mathijsen (Hamburger SV/Nem.), 12-Mario Melchiot (Wigan Athletics/Angl.), 2-Andre Ooijer (Blackburn Rovers/Angl.), 21-Khalid Boulahrouz (FC Sevilla/Šp.)
Stredopoliari: 20-Ibrahim Afellay (PSV Eindhoven), 5-Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord Rotterdam), 8-Orlando Engelaar (FC Twente), 17-Nigel de Jong, 23-Rafael van der Vaart (obaja Hamburger SV/Nem.), 10-Wesley Sneijder (Real Madrid/Šp.), 6-Demy de Zeeuw (AZ Alkmaar), 11-Arjen Robben (Real Madrid/Šp.).
Útočníci: 18-Dirk Kuyt (FC Liverpool/Angl.), 19-Klaas Jan Huntelaar (Ajax Amsterdam), 9-Ruud van Nistelrooy (Real Madrid/Šp.), 7-Robin van Persie (Arsenal Londýn/Angl.), 22-Jan Vennegoor of Hesselink (Celtic Glasgow/Škót.).
Tréner: Marco van Basten.

RUMUNSKO
Brankári: 1-Bogdan Lobont (Dinamo Bukurešť), 12-Marius Popa (Politehnica Temešvár), 23-Eduard Stancioiu (CFR Kluž).
Obrancovia: 5-Cristian Chivu (Inter Miláno/Tal.), 13-Cristian Sapunaru (Rapid Bukurešť), 15-Dorin Goian, 14-Sorin Ghionea (obaja Steaua Bukurešť), 17-Cosmin Moti (Dinamo Bukurešť), 2-Cosmin Contra (Getafe CF/Šp.), 4-Gabriel Tamas (AJ Auxerre/Fr.), 22-Stefan Radu (Lazio Rím/Tal.), 3-Razvan Rat (Šachťor Doneck/Ukr.).
Stredopoliari: 7-Florentin Petre (CSKA Sofia/Bulh.), 8-Paul Codrea (AC Siena/Tal.), 11-Razvan Cocis (Lokomotiv Moskva/Rus.), 6-Mirel Radoi, 20-Nicolae Dica, 16-Banel Nicolita (všetci Steaua Bukurešť), 19-Adrian Cristea (Dinamo Bukurešť).
Útočníci: 10-Adrian Mutu (AC Fiorentina/Tal.), 9-Ciprian Marica (VfB Stuttgart/Nem.), 21-Daniel Niculae (AJ Auxerre/Fr.), 18-Marius Niculae (Inverness Caledonian Thistle/Škót.).
Tréner: Victor Piturca.

D-skupina:

GRÉCKO
Brankári: 1-Antonis Nikopolidis (Olympiakos Pireus), 12-Konstantinos Chalkias (Aris Solún), 13-Alexandros Tzorvas (OFI Kréta).
Obrancovia: 16-Sotiris Kyrgiakos (Eintracht Frankfurt/Nem.), 15-Vassilis Torosidis, 3-Christos Patsatzoglou, 19-Paraskevas Antzas (všetci Olympiakos Pireus), 4-Nikos Spiropoulos, 11-Loukas Vyntra, 18-Yiannis Goumas (všetci Panathinaikos Atény), 5-Traianos Dellas (AEK Atény), 2-Giourkas Seitaridis (Atlético Madrid/Šp.).
Stredopoliari: 21-Konstantinos Katsouranis (Benfica Lisabon/Portug.), 6-Angelos Basinas (Real Mallorca/Šp.), 8-Stelios Giannakopoulos (Bolton Wanderers/Angl.), 10-Giorgos Karagounis, 22-Alexandros Tziolis (obaja Panathinaikos Atény), 20-Ioannis Amanatidis (Eintracht Frankfurt/Nem.).
Útočníci: 7-Georgios Samaras (Celtic Glasgow/Škót.), 17-Theofanis Gekas (Bayer Leverkusen/Nem.), 23-Nikos Liberopoulos (AEK Atény), 14-Dimitris Salpigidis (Panathinaikos Atény), 9-Angelos Charisteas (1. FC Norimberg/Nem.).
Tréner: Otto Rehhagel (Nem.).

RUSKO
Brankári: 1-Igor Akinfejev (CSKA Moskva), 12-Vladimir Gabulov (Amkar Perm), 16-Viačeslav Malafejev (Zenit Petrohrad).
Obrancovia: 22-Alexander Aňukov (Zenit Petrohrad), 5-Alexej Berezuckij, 2-Vasilij Berezuckij, 4-Sergej Ignaševič (všetci CSKA Moskva), 8-Denis Kolodin (Dinamo Moskva), 3-Renat Janbajev (Lokomotiv Moskva).
Stredopoliari: 15-Dinijar Biľaletdinov, 7-Dmitrij Torbinskij (obaja Lokomotiv Moskva), 23-Vladimir Bystrov (Spartak Moskva), 18-Jurij Žirkov (CSKA Moskva), 17-Konstantin Zyrjanov, 14-Roman Širokov (obaja Zenit Petrohrad), 20-Igor Semšov (Dinamo Moskva), 11-Sergej Semak (Rubin Kazaň).
Útočníci: 10-Andrej Aršavin, 13-Pavel Pogrebňak (obaja Zenit Petrohrad), 19-Roman Pavľučenko (Spartak Moskva), 9-Ivan Sajenko (1. FC Norimberg/Nem.), 21-Dmitrij Syčov (Lokomotiv Moskva), 6-Roman Adamov (FC Moskva).
Tréner: Guus Hiddink (Hol.).

ŠPANIELSKO
Brankári: 1-Iker Casillas (Real Madrid), 23-Pepe Reina (FC Liverpool/Angl.), 13-Andrés Palop (FC Sevilla).
Obrancovia: 15-Sergio Ramos (Real Madrid), 5-Carles Puyol (FC Barcelona), 11-Joan Capdevila (FC Villarreal), 2-Raúl Albiol, 4-Carlos Marchena (obaja FC Valencia), 3-Fernando Navarro (Real Mallorca), 18-Álvaro Arbeloa (FC Liverpool/Angl.), 20-Juanito Gutierrez (Betis Sevilla).
Stredopoliari: 10-Cesc Fabregas (Arsenal Londýn/Angl.), 6-Andrés Iniesta, 8-Xavi Hernández (obaja FC Barcelona), 21-David Silva (FC Valencia), 12-Santi Cazorla, 19-Marcos Senna (obaja FC Villarreal), 14-Xabi Alonso (FC Liverpool/Angl.), 22-Ruben de la Red (Getafe CF).
Útočníci: 7-David Villa (FC Valencia), 17-Daniel Güiza (Real Mallorca), 16-Sergio García (Real Zaragoza), 9-Fernando Torres (FC Liverpool/Angl.).
Tréner: Luis Aragones.

ŠVÉDSKO
Brankári: 1-Andreas Isaksson (Manchester City/Angl.), 12-Rami Shaaban (Hammarby), 13-Johan Wiland (IF Elfsborg).
Obrancovia: 3-Olof Mellberg (Aston Villa/Angl.), 4-Petter Hansson (Stade Rennes/Fr.), 2-Mikael Nilsson (Panathinaikos Atény/Gréc.), 5-Fredrik Stoor (Rosenborg Trondheim/Nór.), 14-Daniel Majstorovič (FC Bazilej/Švajč.), 23-Mikael Dorsin (CFR Kluž/Rum.), 15-Andreas Granqvist (Helsingborgs IF).
Stredopoliari: 7-Niklas Alexandersson (IFK Göteborg), 8-Anders Svensson (IF Elfsborg), 9-Fredrik Ljungberg (West Ham United/Angl.), 16-Kim Källström (Olympique Lyon/Fr.), 18-Sebastian Larsson (Birmingham City/Angl.), 19-Daniel Andersson (Malmö FF), 21-Christian Wilhelmsson (Deportivo La Coruňa/Šp.), 6-Tobias Linderoth (Galatasaray Istanbul/Tur.).
Útočníci: 10-Zlatan Ibrahimovič (Inter Miláno/Tal.), 11-Johan Elmander (FC Toulouse/Fr.), 17-Henrik Larsson (Helsingborgs IF), 20-Marcus Allbäck (FC Kodaň/Dán.), 22-Markus Rosenberg (Werder Brémy/Nem.).
Tréner: Lars Lagerbäck.

Zdroj: SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
05:15 NOVÁ ZÁHRADA
05:55 DEDIČSTVO
07:25 Panelák VIII.
05:00 Súdna sieň
05:40 Dovidenia, stará mama! II.
06:15 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:30 Hostitel
08:45 Bod zlomu
10:45 Za hranici