Svetozár
16.5.2024
Artmedia sa stala majstrom
Futbal

Artmedia sa dnes po víťazstve nad Sencom a po prehre Žiliny s Trnavou stala po druhýkrát futbalovým majstrom Slovenska. <b>VIDEO:dramatické momenty a góly z dvoch pohľadov<b/>

O osude utorkového zápasu 31. kola medzi lídrom tabuľky a Sencom rozhodla strelecká pohotovosť Petržalčana Zbyňka Pospěcha, ktorý v priebehu pol hodiny skóroval dvakrát. Prvý gól dosiahol už v 12. min, keď mu prihral Kozák. Druhý úspech pridal v 29. min - opäť Kozák ideálne uvoľnil Obžeru a v neprehľadnej situácii pred domácou bránkou sa najlepšie zorientoval znovu český legionár - 0:2.

Okrem dvoch presných zásahov mohol Pospěch pridať ešte ďalšie dva góly, no chýbala mu presnosť a pohotovosť. Prvýkrát zaváhal, keď brankár domácich Novota len nohami vyrazil Oravcovu stelu pred neho, o štyri minúty neskôr úplne voľný z rohu pokutového územia prekopol bránku. Ku gólu mal blízko aj Oravec tesne pred prestávkou, ale domáci gólman jeho presnú halvičku na bránkovej čiare vyrazil. Hosťujúci brankár Kamenár sa zapotil najprv pri strele Knappa, ktorú s námahou vyrazil na roh a tiež pri krížnej bombe Pinteho.

Čo sa nepodarilo Knappovi a Pintemu, dokázal tesne po prestávke Gaucho. Najskôr trafil ľavú žrď a lopta sa od Kamenára odrazila za čiaru - 1:2. O dve minúty pohotový volej Gaucha preletel nad bránku. Odpoveďou Artmedie bol Guédého gól, ktorým zvýšil na 3:1 v prospech hostí. Akcia po osi Pinte - Gaucho v 60. min skončila v rukách Kamenára. O osem minút však Medveď zužitkoval výkop Drahna a znížil na 2:3. Hostia založili o chvíľu peknú akciu a agilný Pospěch pridal svoj tretí gól - 2:4.

Vzápätí skorigoval nepriaznivý stav domáci Sľuka, keď najskôr Gaucho trafil žrď a odrazenú loptu dokopol Sľuka do siete. Prekvapenie sa začalo rodiť v poslednej desaťminútovke, keď Sľuka koníčkom vystrelil a loptu do siete zaskočenej Artmedie dorazil Gaucho - 4:4. Domáci využili vtedy nesústredenosť Artmedie, keď z ihriska vynášali zraneného Obžeru. Hokejové skóre uzavrel v 89. min hosťujúci Kozák z pokutového kopu za faul na Pirošku. Artmedia sa tak mohla tešiť nielen z jednogólového víťazstva, ale aj so zisku majstrovského titulu.

FC Senec - Artmedia Petržalka 4:5 (0:2)
Góly: 48. a 84. Gaucho, 68. T. Medveď, 72. Sľuka - 12., 29. a 70. Zb. Pospěch, 52. Guédé, 89. J. Kozák (11 m), ŽK: 9. Saláta, 42. Zb. Pospěch (obaja Artmedia), rozhodovali: Havrilla - Laskovský, Kubica, 1118 divákov

Hlasy futbalistov Artmedie Petržalka po víťaznom súboji v Senci (5:4), ktorý rozhodol o tom, že získajú majstrovský titul v Corgoň lige 2007/2008:

Aleš Urbánek, stredopoliar Artmedie:
"Získať titul je krásny pocit, veď futbal sa hrá preto, aby sa vyhrávali trofeje. Nám sa to v tejto sezóne podarilo dvakrát, a preto som maximálne spokojný. Každé víťazstvo poteší, máme double a o to je to krajšie."

Zbyňek Pospěch, strelec troch gólov Artmedie: "Som rád, že sme tento zápas vyhrali a môžeme predčasne oslavovať. Diváci videli atraktívny zápas s deviatimi gólmi, a keďže po ňom oslavujeme aj titul, nič viac sme si ani nemohli želať. Po záverečnom hvizde rozhodcu som bol veľmi šťastný. Som v Artmedii len pol roka, ale som rád, že aj moje góly pomohli k

Ján Kozák ml, kapitán Artmedie.: "Sme veľmi šťastní, teraz si to treba užiť. Sezóna bola dlhá, ale kľúčový zápas sme odohrali v Žiline, kde sme vyhrali a dostali sa na prvé miesto v tabuľke."

Juraj Halenár, útočník Artmedie: "Tento rok sme boli na Slovensku najlepší - vyhrali sme pohár aj ligu. V každom zápase sme hrali naplno, potiahli sme jeden za druhého, a preto sme majstri. "

Ostatné dnešné výsledky:

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 3:1 (3:1)
Góly: 9. M. Hruška, 17. Kožuch, 34. Doležaj - 27. Adauto, ŽK. 90. Koristek (Žilina), rozhodovali: Vlk - Sluk, Košecký, 2249 divákov

Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 83. Szabó, ŽK: 40. Velický, 66. Poljovka, 84. T. Pančík - 27. Ižvolt, 32. Janek, rozhodovali: Olšiak - Jankovič, Ádám, 2257 divákov

MFK Košice - AS Trenčín 2:1 (1:1)
Góly: 17. Milinkovič, 89. N. Matič - 38. Cs. Horváth, ŽK: 63. N. Matič - 41. Cs. Horváth, 63. Sluijter, 67. Chanti, rozhodovali: K. Horváth - Vorel, Bobko, 550 divákov

FC Nitra - MFK Ružomberok 1:0 (0:0)
Gól: 67. Semeník, ŽK: 72. Martin Tóth - 65. Gallo, rozhodovali: Pavlík - Csabay, Mókoš, 2090 divákov