28.4.2024
Hamšíkov gól do siete AC Miláno prispel k víťazstvu SSC
Futbal

Zdroj: SITA/Peter Maďar

Marek Hamšík z SSC Neapol gólom na 1:0 načal AC Miláno, "Gli Partenopei" zvíťazili nad ašpirantom na Ligu majstrov 3:1

Slovenský futbalový reprezentant v službách talianskeho SSC Neapol Marek Hamšík strelil v nedeľňajšom ligovom stretnutí predposledného 37. kola proti AC Miláno (3:1) v 36. min úvodný gól stretnutia a výraznou mierou tak prispel k zisku troch bodov.

Dvadsaťročný odchovanec Jupie Podlavice tak má aktuálne na svojom konte už deväť presných zásahov v Serii A 2007/2008. Bývalý hráč Slovana Bratislava a talianskej druholigovej Brescie potiahol náhly protiútok Neapolčanov po pravej strane, vyhol sa obrancovi Kaladzemu a strelou po zemi umiestnil loptu presne do dolného rohu Kalačovej bránky.

Hamšík okrem gólu v zápase inkasoval z rúk rozhodcu Stefana Farinu aj žltú kartu, ten ho za protesty napomenul hneď v 3. minúte. Druhý gól domácich pridal po faule Nestu na Lavezziho z pokutového kopu Domizzi, keď penaltu poslal nekompromisne pod brvno. Na 3:0 pečatil rakúsky reprezentant György Garics, Holanďan Clarence Seedorf už iba znižoval v 90. min na 3:1.

Marek Hamšík odišiel z ihriska v nadstavenom čase druhého polčasu a zožal obrovské ovácie.