Jaroslav
27.4.2024
Slovakia Cup 2008 - Mladí Slováci na úvod víťazne
Futbal

Medzinárodný turnaj vo futbale hráčov do 18 rokov "Slovakia Cup 2008" - pondelkový súhrn: Slovensko - Francúzsko 3:2, Poľsko - Chorvátsko 0:2 (A-skupina), Česko - Turecko 2:2, Maďarsko - Ukrajina 0:3 (B-skupina) <b>Pozrite si VIDEO</b>

Mladí slovenskí reprezentanti zvíťazili v pondelkovom úvodnom vystúpení na 18. ročníku medzinárodného futbalového turnaja hráčov do 18 rokov "Slovakia Cup 2008" na štadióne v Novom Meste nad Váhom nad rovesníkmi z Francúzska 3:2 (0:0).

Zverenci trénera Bohumila Andrejka po bezgólovom prvom polčase inkasovali ako prví hneď na začiatku druhého dejstva, ale v rozpätí pätnástich minút sa Erik Ľupták z Dubnice, Martin Guldan z Trnavy a striedajúci Juraj Pančík z Podbrezovej postarali svojimi úspešnými zásahmi o dokonalý zvrat v stretnutí.

Francúzom sa ešte podarilo znížiť, tím SR "18" však cenné víťazstvo v závere ubránil. V utorok čaká na mladých Slovákov (obhajcov prvenstva z vlaňajška) v základnej A-skupine od 11.30 h duel v Nemšovej proti výberu Poľska, ktoré prehralo v Rybanoch s osemnástkou Chorvátska 0:2.

V B-skupine remizoval v pondelok na štadióne v Púchove tím Turecka s minuloročným finalistom z Česka 2:2 a na trávniku v Jacovciach prehralo Maďarsko s Ukrajinou 0:3.

Výsledky - Slovakia Cup 2008 - pondelok - súhrn:

A-skupina:
Slovensko - Francúzsko 3:2 (0:0) - hralo sa na štadióne v Novom Meste nad Váhom
Góly: 52. E. Ľupták, 57. M. Guldan, 67. J. Pančík - 43. Riviére, 69. Partouche, bez kariet, rozhodoval: Smolák (SR), 1000 divákov
Zostava SR "18": Polaček - Cs. Kovács, Kopča, T. Košút, Čonka - Valenta (80. M. Gajdoš), Fortuna, Vlasko (61. F. Kiss), E. Ľupták (78. M. Gajdošík) - M. Guldan, Kokočák (61. J. Pančík)

Bohumil Andrejko (tréner SR "18"): "Prvý polčas bol vyrovnaný a akýsi spoznávací, na trávniku bolo málo vzruchu. Obidva tímy sa navzájom oťukávali, nechceli priveľmi otvoriť priestor. Napriek tomu sme mali dve šance, v zakončení sa nepresadil najmä Valenta. Po zmene strán sa hral živší futbal a diváci videli až päť gólov. Po chybe sme najskôr inkasovali, ale tromi gólmi za štvrťhodinu chlapci dokázali zvrátiť stav v náš prospech. Francúzi síce ešte znížili a v závere mali tlak i príležitosti na vyrovnanie. Cenné víťazstvo sme však niekedy aj so šťastím ustrážili. Z celkového pohľadu si myslím, že o ten jeden gól sme boli dnes lepší."

4. Maďarsko 1 0 0 1 0:3 0

Zostávajúci program na futbalovom turnaji "Slovakia Cup 2008" (všetky zápasy v základných skupinách majú výkop o 11.30 h):

Utorok, 29. apríla: Slovensko - Poľsko (v Nemšovej), Francúzsko - Chorvátsko (v Lednických Rovniach), Česko - Maďarsko (v Hornom Srní), Turecko - Ukrajina (v Trenčianskych Stankovciach)

Štvrtok, 1. mája: Slovensko - Chorvátsko (v Partizánskom), Francúzsko - Poľsko (v Myjave), Česko - Ukrajina (v Kanianke), Turecko - Maďarsko (v Starej Turej)

Piatok, 2. mája - záverečné duely o konečné umiestnenie:
o 10.00 h (hrá sa v Novákoch): zápas o 3. miesto (druhý tím z A-skupiny - druhý tím z B-skupiny)
o 12.00 h (hrá sa v Prievidzi): finále (prvý tím z A-skupiny - prvý tím z B-skupiny)