Gertrúda
19.5.2024
Majster sveta včera prehral
Futbal

Majstri sveta včera museli v priateľskom zápase skloniť hlavy pred svojimi súpermi. Španieli porazili Talianov len najtesnejším rozdielom. <b>VIDEO: gól a najkrajšie momenty zápasu</b>

Futbalovým majstrom sveta sa včera večer nedarilo. V priateľskom zápase nastúpili proti tradičnému súperovi – reprezentácii Španielska. Museli však skloniť hlavy, lebo hráči z Ibérie ich porazili jediným gólom.

Zaslúžil sa oň David Villa a dal ho v druhom polčase. Talianov však ešte v prvom nahneval neuznaný gól z 13. minúty. Potom boli Taliani blízko k ďalšiemu gólu v 51. minúte: šancu mal Mauro Camoranesi. Najväčšie šťastie však mal napokon v 77. minúte Španiel Villa, ktorý vystriedal v polčase Fernanda Torresa.

Vďaka tomuto gólu má španielska reprezentácia za sebou už 14 zápasov bez prehry. Naopak pre Talianov to bola prvá prehra od minuloročného augusta, keď v úriateľskom zápase prehrali s Maďarskom 1:3.