Šebo zariadil výhru Valenciennes nad druhým Bordeaux
Futbal

Zdroj: Redakcia JOJ

Slovák Filip Šebo v 64. minúte strelil víťazný gól.

Futbalistom Nancy chýbajú už len tri body k druhému miesto vo francúzskej lige. V samotnom závere dnešného stretnutia vybojovali výhru 2:1 nad poslednými Metami.

Domáci plnili rolu favorita po šťastnej trefe Hadžiho, ale štyri minúty pred koncom ich vyrovnávacou bránkou zaskočil Bessat. Nancy dokázalo rýchlo odpovedať a Zerka hlavičkou po štandardnej situácii rozhodol. Druhé Bordeaux prekvapivo podľahlo vo Valenciennes 1:3. Víťazný gól strelil Slovák Filip Šebo v 64. minúte.

24-ročný slovenského útočníka, ktorý vo Francúzsku hosťuje z Glasgow Rangers, začalo byť vidieť až po polčase. V 57. minúte bol žltou kartou „odmenený“ Jurietti, za ďalších sedem minút už ale po centre pravého obrancu Metera nedokázal zastaviť Šeba v ceste za gólom nikto. Bordeaux už potom silu na zvrat nenašlo a naopak inkasovalo aj po tretí krát, čo mu výrazne skomplikovalo súboj o čelo tabuľky.

Vedúci Lyon má teraz šesťbodový náskok.

Výsledky - 30. kolo:

Nancy - Mety 2:1 (51. Hadži, 88. Zerka - 86. Bessat), Auxerre - St. Etienne 1:3 (5. vlastný Benalouane - 63. Landrin, 70. Ilan, 80. Feindouno), Caen - Monako 4:1 (61. Hengbart, 76. Sorbon, 85. z pen. Goufran, 90+3. Džemáa - 6. Lo Sambou), Marseille - Sochaux 0:1 (3. Ndaw), Nice - Lorient 1:2 (51. Koné - 10. Vahirua, 71. Safi), Štrasburk - Lille 0:1 (83. Mavuba), Toulouse - Le Mans 1:1 (63. Gignac - 28. Yebda), Valenciennes - Bordeaux 3:1 (10. Roudet, 64. Šebo, 77. Savidan - 14. Wendel).