Gertrúda
19.5.2024
Bystrica vyhrala nad Košicami
Futbal

Futbal - Corgoň liga: MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1) <b>Pozrite si VIDEO</b>

Futbal - Corgoň liga - 22. kolo:

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)

Góly: 38. Kolbas - 29. M. Ďuriš, 60. V. Gajdoš, 62. Šulek, ŽK: 3. Velický, 63. Šulek, 65. Kulík (všetci B. Bystrica), rozhodovali: Smolák - Sluk, Csabay, 930 divákov

Košice: Putnocký - Školník, Kaminský (66. Bjedov), Bašista, Cicman - Pavol Majerník - Kolbas, N. Matič (59. J. Majoroš) - Viazanko, Pavol Jurčo, Bicák
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík ml., Debnár, Poljovka, T. Hučko - T. Pančík (58. Šulek), Pečovský, Velický (85. Jarabica), Kulík - V. Gajdoš, M. Ďuriš

"Biela sobota" bola v Košiciach naozaj biela. Na zasneženom trávniku obe mužstvá najprv zahodili vyložené príležitosti. V 8. min išiel sám na Boroša domáci Bicák, ale ani na dvakrát sa mu nepodarilo skórovať. V 27. min sa vyhol ofsajdovej pasci M. Ďuriš, bol sám pred domácim Putnockým, no ten jeho strelu chytil.

O dve minúty sa však ten istý hráč predral cez stopérsku dvojicu a tentoraz nedal Putnockému šancu - 0:1. V 37. min vystihol Jurčo malú domov v podaní hosťujúceho Pančíka, jeho strela však skončila tesne vedľa žrde. O minútu sa však domáci tešili, keď po biliardovej akcii sa lopta dostala ku Kolbasovi, ktorý ju usmernil do protipohybu Boroša - 1:1.

Do šatní mohli napokon odchádzať spokojnejší Košičania, ale strela Pavla Majerníka v záverečných sekundách I. dejstva skončila na žrdi. Po hodine hry sa hostia dostali opäť do vedenia, keď center prešiel až ku Gajdošovi, ktorý z uhla prestrelil Putnockého - 1:2. Onedlho zahrával priamy kop hosťujúci Debnár, jeho prudká strela sa iba podrazila od brankára MFK a dobiehajúci Šulek, ktorý bol na ihrisku iba štyri minúty, upravil na 3:1 pre Duklu.

Domáci potom vrhli všetky sily do útoku, ale z ich strany to bola už len kŕčovitá snaha. Nervozita na ich kopačkách bola očividná a v druhom polčase prakticky ani neohrozili bránku hostí. Naopak v 79. min sa Velický ocitol pred Putnockým, ten však jeho strelu zlikvidoval. Hostia v Čermeli zaslúžene zvíťazili.