Luka Modrič najlepším hráčom za rok 2018. Do lopty začal kopať na parkovisku hotela

Luka Modrič najlepším hráčom za rok 2018. Do lopty začal kopať na parkovisku hotela

LONDÝN / Luka Modrič ukončil futbalovú nadvládu Cristina Ronalda a Lionela Messiho. Práve títo dvaja v ostatnej dekáde najvýraznejšie dominovali svetovej scéne, ale futbal má najnovšie nového kráľa - chorvátského kúzelníka z Realu Madrid. Modrič triumfoval v ankete The Best, ktorú organizuje Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

Modrič počas hodnoteného obdobia tretíkrát po sebe triumfoval s Realom Madrid v Lige majstrov. Zaznamenal aj víťazstvo na MS klubov 2017 v Spojených arabských emirátoch. Taktiež priviedol Chorvátsko do finále tohtoročných MS v Rusku, kde ho vyhlásili za najlepšieho hráča turnaja. Modrič už na konci augusta získal ocenenie pre najlepšieho hráča roka podľa Európskej futbalovej únie (UEFA). "Je to veľká česť a nádherný pocit stáť tu s touto trofejou. Nie je to len moja zásluha, ale svoj podiel na nej majú aj moji spoluhráči z Realu Madrid a Chorvátskej reprezentácie. Je to aj trofej mojej rodiny, pretože bez nej by som sa nikdy nedostal tam, kde som teraz," povedal Luka Modrič pri preberaní ocenenia a poďakoval sa aj niekdajšiemu kapitánovi chorvátskej reprezentácie Zvonimirovi Bobanovi. "Bol mojim vzorom a inšpiráciou. On a jeho tím nám ukázali, že môžeme dosiahnuť dobrý výsledok. Chcel by som pochváliť aj celé Chorvátsko. Mali sme krásne leto, vďaka všetkým fanúšikom za podporu a nádherné emócie," dodal Modrič.

​Cristiano Ronaldo okrem rovnakých kolektívnych úspechov ako Modrič v Reale Madrid ovládol poradie kanonierov v Lige majstrov 2017/2018, keď nastrieľal úctyhodných 15 gólov. Salah sa s anglickým klubom FC Liverpool prebojoval do finále Ligy majstrov 2017/2018 a v uplynulej sezóne najvyššej anglickej súťaže Premier League nastrieľal rekordných 32 gólov.

Víťaz v ankete The Best nemal ľahké detstvo:

Kapitán chorvátskeho tímu nemal ľahké detstvo. Presne 18. decembra 1991, keď mal iba šesť rokov, jeho dedko viedol dobytok na neďaleký kopec. Cestou ho zastrelili. Lukov otec v tom čase vstúpil do armády a ich rodinný dom zakrátko vypálili. Luka a jeho blízki sa uchýlili v hoteli pri Zadare, ktorý provizórne prerobili na centrum pre utečencov. Budúca hviezda futbalových trávnikov v ňom strávila niekoľko rokov a futbal sa naučila hrať na parkovisku spomenutého hotela. "Toto ocenenie dokazuje, že všetci sa môžeme stať najlepšími vďaka tvrdej práci a oddanosti. Každý sen sa môže premeniť na skutočnosť," doplnil Modrič.

"Luka Modrič je kapitán môjho tímu, je najlepší hráč v chorvátskom mužstve aj na svete. Zaslúži si toto ocenenie. Je to veľmi dobrý človek, seriózny chlap a veľký profesionál. Na ihrisku je ako môj asistent. Veľmi si ho vážim za všetko, čo v tomto roku dokázal. Zaslúži si toto ocenenie," povedal trénerov Chorvátska Zlatko Dalič.

Ako hlasovali Slováci v ankete The Best 2018 o najlepšieho hráča roka, ktorú organizuje Medzinárodná futbalová federácia (FIFA):

Ján Kozák (tréner SR): 1. Luka Modrič, 2. Cristiano Ronaldo, 3. Eden Hazard
Martin Škrtel (kapitán SR): 1. Luka Modrič, 2. Kylian Mbappé, 3. Mohamed Salah
Michal Zeman (redaktor denníka Pravda): 1. Luka Modrič, 2. Cristiano Ronaldo, 3. Antoine Griezmann
Vladimír Weiss starší (tréner Gruzínska): 1. Luka Modrič, 2. Lionel Messi, 3. Cristiano Ronaldo

Zdroj: noviny.sk/SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:50 NA CHALUPE
17:50 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
17:20 Dom za všetky peniaze
19:20 Simpsonovci XXVIII.
19:50 ŽREBOVANIE
16:55 INKOGNITO
18:05 Amerika má talent XII.
20:10 Myšlienky vraha VI.
17:15 Dážďovečky
17:25 Cesta za pokladom
17:45 Strážca vesmíru Roger
16:40 Láska na tři roky
18:30 Říše hraček
20:15 Cesta válečníka