Kozák prezradil nomináciu na dvojzápas. Vracia sa aj zranený Weiss

Kozák prezradil nomináciu na dvojzápas. Vracia sa aj zranený Weiss

BRATISLAVA / Tréner našej futbalovej reprezentácie Ján Kozák v pondelok oznámil nomináciu na dvojzápas s Dánskom a Ukrajinou. Ten prvý bude prípravný a odohráme ho 5.septembra v Trnave, tým druhým vstúpime o štyri dni neskôr v meste Ľvov do Ligy národov.

Kozákova nominácia je dvadsaťštyričlenná, z našej ligy je v nej trio hráčov, ostatní sú legionári. Náš kormidelník priznal, že tvoriť ju skraja novej sezóny je náročné. "Niektorí prestúpili, niektorí nehrávajú pravidelne," priznal. 


V kádri nechýba kapitán Martin Škrtel, ani režisér našej hry Marek Hamšík. V lete bol na spadnutie jeho odchod do Číny, ale napokon zostal v Neapole. "Ja si myslím, že správne vyhodnotil situáciu. Tam je doma, tam si ho ľudia vážia," vyjadril sa k Hamšíkovmu rozhodnutiu Kozák. 

Dres ale zmenil iný stabilný člen Kozákovej základnej jedenástky. Hrotový útočník Adam Nemec. Z Dinama Bukurešť prestúpil do cyperského tímu FC Pafos.

Vladimír Weiss hral za reprezentáciu naposledy 8. októbra minulého roka v kvalifikácii proti Malte. Potom si vážne zranil koleno, ale už je fit a Ján Kozák s hráčom katarskej Al-Gharafy počíta. "Ja som rád, že je v poriadku. V posledných troch zápasoch dal dva góly, odohral celú minutáž," poznamenal tréner Kozák. 

Medzi nominovanými nechýba ani pravý obranca Peter Pekarík, ten má ale problémy s kolenom. " Na konci týždňa sa s ním spojíme. Zistíme ako je na tom, čo chce. Potom budeme kontaktovať jeho klub a urobíme spoločný záver," dodal na záver Ján Kozák. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:20 Bohatá zima s JOJkou
19:35 Prvé oddelenie II.
20:05 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:10 Detektív z Hongkongu
19:05 Kosti IV.
20:10 Dr. House VI.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VII.
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:25 Robošváb II.
20:50 Sherm a jeho mikróby
17:55 Touha zvítězit
20:15 FILM TÝDNE: Detektív z Hongkongu
22:10 Parker