Cristiano Ronaldo: Vek nie je dôležitý, chcem sa zapísať do histórie Juventusu

17.07.2018 10:20 Noviny.sk Šport Futbal

Cristiano Ronaldo: Vek nie je dôležitý, chcem sa zapísať do histórie Juventusu

TURÍN / Mnoho futbalistov má vo veku 33 rokov vrchol svojej kariéry už za sebou. Portugalčan Cristiano Ronaldo však prisľúbil, že nie je jedným z nich. Rodák z Madeiry minulý týždeň spečatil svoj prestup zo španielskeho Realu Madrid do talianskeho Juventusu Turín. V pondelok premiérovo predstúpil pred zástupcov médií už ako hráč "starej dámy".

"Hráči v mojom veku sa s veľkým uznaním zvyknú presunúť skôr do Kataru alebo do Číny, takže príchod do takého skvelého klubu v mojom štádiu kariéry ma napĺňa radosťou," vyhlásil 33-ročný kapitán majstrov Európy z Francúzska 2016, ktorý na madridskom Štadióne Santiaga Bernabéua strávil deväť sezón.

"Som iný ako všetci ostatní hráči, ktorí si myslia, že v tomto veku sa ich kariéra končí. Chcem dokázať, že nie som ako oni," vyhlásil Ronaldo.

Podľa Ronalada je to pre neho emotívny moment, pretože už nemá 23 ale 33 rokov. Nie je v Turíne podľa jeho slov na dovolenke. "Chcem sa zapísať do histórie Juventusu a dúfam, že sa mi to aj podarí," doplnil Cristiano Ronaldo.

Tridsaťtriročný Portugalčan v drese Realu nastrieľal 451 gólov v 438 zápasoch. S madridským tímom okrem iného 4-krát triumfoval v Lige majstrov, v roku 2017 v cardiffskom finále prispel k triumfu "bieleho baletu" nad Juventusom (4:1) dvoma gólmi.

Cristiano Ronaldo si uvedomuje, že sa od neho pod Alpami očakávajú hlavne góly. Juventus by nerád prišiel o post suveréna talianskej Serie A, ktorú ovládol v posledných siedmich sezónach. "Bude to ťažké, viem to. Liga je veľmi tvrdá, ale budeme pripravení. Vek nie je dôležitý, cítim sa dobre, mám motiváciu a budem sa snažiť vydať zo seba to najlepšie tak ako vždy. Pokúsime sa vyhrať všetky súťaže."

Juventus bol viackrát krôčik od triumfu v Lige majstrov. "Dúfam, že mu prinesiem šťastie," zakončil najlepší svetový futbalista ostatných rokov, ktorý na MS 2018 v Rusku zaznamenal štyri presné zásahy vrátane hetriku do siete Španielska v skupinovej fáze.

Socha futbalovej jednotky v jeho rodnej Madeire vyvolávala doteraz viac pobavenie, než obdiv. Miestny sochár Emanuel Santos stvárnil futbalistu s humorom, pre ktorý nemal každý pochopenie:

Zdroj: noviny.sk, SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:50 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:20 Dom za všetky peniaze
19:20 Simpsonovci XXVIII.
19:50 ŽREBOVANIE
16:55 INKOGNITO
18:05 Amerika má talent XII.
20:10 Myšlienky vraha VI.
17:45 Strážca vesmíru Roger
17:55 Rapotáčik 2
18:05 Máša a medveď III.
16:40 Láska na tři roky
18:30 Říše hraček
20:15 Cesta válečníka