Bujaré oslavy vo Francúzsku naháňali až strach. Radosť ale bola aj v Chorvátsku

Bujaré oslavy vo Francúzsku naháňali až strach. Radosť ale bola aj v Chorvátsku

PARÍŽ/MAKARSKA / Divoké oslavy, ktoré miestami naháňali až strach. Aj takto opisujú radosť Francúzov po zisku zlata na Majstrovstvách sveta vo futbale Slováci, ktorí sa ocitli v epicentre osláv. Tie si vyžiadali dvoch mŕtvych a viacero zranených.

O atmosféru v centre Paríža sa podelila Slovenska, ktorá bola v tom čase v metropole na dovolenke. Potrebnou turistickou výbavou bola v nedeľu trpezlivosť. "Nekonečné rady, ľudia stáli od barov až ku križovatkám," vraví Kristína. 

Nepokojné oslavy

Krátko po polnoci vypukli v blízkosti Elyzejských polí nepokoje. Strážcovia poriadku museli použiť slzný plyn. Nespratníci vykrádali obchody neďaleko Víťazného oblúka, rozbíjali výklady, podpaľovali autá a napádali policajtov. Keďže problémy neutíchali, z bezpečnostných dôvodov zastavili úrady všetky dopravné spojenia vrátane metra a prímestskej železnice.

Oslavy však nie všade dopadli dobre. V alpskom mestečku Annecy došlo k tragédii, keď si 50-ročný fanúšik zlomil väzy pri skoku do kanála. Takisto zahynul 30-ročný muž, stalo sa tak pri nešťastnej autonehode. Porušenia zákona sa vyskytli aj v Lyone, Bordeaux a Marseille, kde stovky priaznivcov vyjadrovali svoju radosť ničením áut a podpaľovaním odpadkových košov.

Radosť z 2. miesta 

Turisti to mali posledný týždeň v Chorvátsku skutočne pestré. Miestne obchodíky si prišli na svoje najmä čo sa týka tričiek či iných predmetov s chorvátskymi motívmi. Na námestí v centre mesta mestečka Makarska sa zišli davy domácich ako aj cudzincov, aby spoločne sledovali finálové zápasy majstrovstiev.

"Určite je viac turistov, jednoducho futbal je pre nás reklama, pritiahne to k nám ešte viac hostí," zhodnotil situáciu Tonči Lalič z turistického úradu. Aj keď Chorvátsko finále nevyhralo, skončilo na výbornom druhom mieste a ich fanúšikovia sú im za to vďační.

Isté je, že si toto futbalové šialenstvo turisti na Makarskej riviére ešte pár dní v dozvukoch určite užijú. A to vo dne ako i v noci. "Vidím to tak, že celý týždeň tu budeme oslavovať," povedal turista z Poľska. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:50 NA CHALUPE
17:50 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
15:10 Opatrovateľky v akcii
17:20 Dom za všetky peniaze
19:20 Simpsonovci XXVIII.
15:50 INKOGNITO
16:55 INKOGNITO
18:05 Amerika má talent XII.
16:50 Emka to vie - Pozor drogy!
17:00 Zabi nudu! II.
17:05 Ovečka Shaun 4,5
16:40 Láska na tři roky
18:30 Říše hraček
20:15 Cesta válečníka