26.4.2024
Nádherný futbal v Španielsku
Futbal

Aj posledné kolo španielska Primera ligy ponúklo nádherný futbal, o akom slovenský divák môže len snívať. VIDEO: pozrite si zostrihy najkrajších gólov v podaní lídrov ligy

Real Madrid vo Valencii doslova prevalcoval domáci tím. Na vedenie 4:0 mu stačilo 37 minút v prvom polčase. Valencia vyhodila trénera Quiquea Sancheza Floresa po nedeľnej prehre v Seville (0:3) a jej prezident Juan Soler oznámil, že od piatka ho nahradí Ronald Koeman.

Skóre otvoril Raul svojim už 5. gólom v tejto sezóne. Najskôr sa s ním tešil jeho partner v útoku van Nistelrooy z jeho úspechu, aby sa už o chvíľu tešil zo svojho. Pas mu naservíroval práve Raul a brakárovi domácich Timovi Hildebrandovi nedal  Holanďan žiadnu šancu. Po vynikajúcej práci Gutiho pridal ďalší gól skvele hrajúcich hostí Ramos, ich ďalšia hviezda. A aby mohol byť van Nistelrooy po zahodených šanciach naozaj spokojný, osud mu doprial „double“: a bolo neuveriteľných 4:0 pre Real.

Domáci iba korigovali stav gólom strednopoliara Miguela Angela Angulu, po ktorom ešte jeden za hostí pridal Robinho. Mizériu Valencie podčiarklo ešte vylúčenie obrancu Raula Albiola iba 7 minút pred koncom.

Druhý madridský klub Atlético si pripísal 3 body po víťazstve nad Sevillou a v tabuľke je štvrtý s 20 bodmi. Dva až tri týždne mu bude chýbať útočník Diego Forlán, ktorý si v tomto „divokom“ stretnutí natiahol stehenný sval ľavej nohy. Rodák z Montevidea tak s najväčšou pravdepodobnosťou vynechá aj dva novembrové zápasy Uruguaja v juhoamerickej časti kvalifikácie o postup na MS 2010. V nasledujúcom ligovom stretnutí Atlética proti FC Villarreal je údajne ohrozená aj účasť Argentínčana Sergia Aguera, ktorý tiež utrpel v dueli so Sevillou zranenie.

Výsledky 10. kola

Almeria - Zaragoza 0:1 (0:0)
Gól: 78. Diego Milito (z pok. kopu)
Betis Sevilla - Osasuna 0:3 (0:1)
Góly: 42. Cruchaga, 52. Gomes Dady, 55. Vela, ČK: 81. Damia (Betis)
Getafe - Bilbao 2:0 (2:0)
Góly: 9. Casquero, 29. Uche, ČK: 73. Amborebieta (Bilbao)
Huelva - Santander 0:0
La Coruňa - Mallorca 1:1 (1:1)
Góly: 42. Guardado (z pok. kopu) - 12. Guiza, ČK: 39. Moya (Mallorca)
Villarreal - Levante 3:0 (3:0)
Góly: 4. Franco, 16. Rossi (z pok. kopu), 38. Cygan
Valencia - Real Madrid 1:5 (0:4)
Góly: 59. Angulo - 1. Raúl, 25. a 37. Van Nistelrooy, 30. Sergio Ramos, 65. Robinho, ČK: 84. Albiol (Valencia)
Atlético Madrid - FC Sevilla 4:3 (2:2)
Góly: 2. Maniche, 17. Aguero, 70. Rodríguez, 90. Jurado - 15. a 90. Luis Fabiano, 45. Ze Castro (vlastný)