Slováci domov s Kráľovským pohárom. Duda pritom stihol Škrtelovi zachraňovať život

Slováci domov s Kráľovským pohárom. Duda pritom stihol Škrtelovi zachraňovať život

BANGKOK / Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel prežil v nedeľňajšom finálovom dueli Kráľovského pohára (King's Cup) 2018 v thajskom Bangkoku proti domácemu tímu chvíle hrôzy. Tridsaťtriročný stopér Fenerbahce Istanbul dostal v 27. min po centri Chanathipa Songkrasina tvrdý zásah loptou do tváre a bezvládne spadol na zem.

Na pomoc ihneď pribehol stredopoliar Ondrej Duda, ktorý sa domnieval, že jeho spoluhráčovi zapadol jazyk. Našťastie, nestalo sa tak, referuje facebooková prezentácia Slovenského futbalového zväzu (SFZ). "Nastala taká situácia, že ho loptou trafili priamo do tváre, na chvíľku bol omráčený. Chlapci sa trochu zľakli, lebo mu išli hneď pomáhať, kým si mysleli, že je v bezvedomí," povedal lekár tímu SR Ján Baťalík a pokračoval: "My sme tam dobehli za chvíľku, hneď sme s ním komunikovali. Najskôr komunikoval len očami, ale dýchal a postupne sa dostal do plného vedomia, takže nebol v bezvedomí, ale aj tak sme ho sledovali prakticky celú noc."

Kapitán Škrtel napokon na ihrisku bol do 73. min, keď ho nahradil Milan Škriniar. Podľa Baťalíka nebol dôvod na Škrtelov predčasný odchod už v prvom polčase. "Nebol dôvod ho v tej chvíli vystriedať. Ak by bol, určite by sme ho vystriedali. Martin sa hneď cítil dobre; komunikoval a povedal mi, že je v pohode. Ja som mu povedal, že v okamihu, keď bude pociťovať nejakú zmenu alebo čokoľvek, tak ho okamžite striedame. On sa vrátil do zápasu a pokračoval. Dnes ráno bol v pohode. Sledovali sme mu ešte zrenice a všetky tie neurologické veci sú v pohode," doplnil Ján Baťalík.

Slováci nakoniec triumfovali 3:2 a stali sa víťazmi turnaja.

​Spokojnosť s celkovým triumfom, víťazstvami, podmienkami aj nováčikmi v drese národného tímu vyjadril tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák po skončení turnaja o Kráľovský pohár (King's Cup) 2018 v thajskom Bangkoku (22. - 25. marca). Jeho zverenci splnili cieľ, po semifinálovom víťazstve 2:1 nad výberom Spojených arabských emirátov v nedeľňajšom finále zdolali domácu reprezentáciu 3:2 gólmi Ondreja Dudu, Róberta Maka a Erika Pačindu.

"Musím povedať, že pokiaľ ide o organizáciu, od príchodu až do samého záveru všetko bolo tak ako má byť. Mali sme utvorené dobré podmienky, tréningové vedľa hotela aj regeneračné; výborný hotel," povedal Ján Kozák v rozhovore pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Pokračoval: "Odohrali sme v priebehu štyroch dní dva zápasy, v ktorých som si mohol vyskúšať 21 hráčov okrem Gyömbéra. Ten bol zranený, ale naši lekári ho dali do poriadku a môže sa zapojiť do prípravy a zápasov vo svojom klube. Okrem neho som nemohol vyskúšať brankára Polačeka, pretože boli možné iba tri striedania. Prakticky všetkých chlapcov som teda videl v akcii v extrémne ťažkých podmienkach, nie je totiž ľahké tu hrať futbal. Myslím si, že to bola dobrá škola aj pre tých mladších hráčov, aby sa zorientovali, aby videli to prostredie, pretože počas svojej kariéry sa do toho prostredia ešte dostanú. Turnaj a oba zápasy hodnotím pozitívne."

Pre SR to boli prvé vystúpenia v tomto roku a aj od novembrových prípravných stretnutí proti Ukrajincom (1:2 v Ľvove) a Nórom (1:0 v Trnave). Najbližšie sa Slováci predstavia v prípravných zápasoch na prelome mája a júna - budú čeliť Holanďanom (31. 5. o 20.45 h v Trnave) a Maročanom (4. 6. o 20.00 h vo švajčiarskom Sione). Na jeseň Kozákových zverencov v 1. skupine v rámci B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019 čakajú súboje s Ukrajincami a Čechmi.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
09:45 Súdna sieň
07:40 Profesionáli III.
08:40 Simpsonovci XVI.
09:10 Simpsonovci XVI.
08:10 Panelák
09:35 JAG V.
10:55 Tequila a Bonetti
08:00 Okido I.
08:15 Viking Vicky
08:30 Máša a medveď III.
07:35 Domácnost naruby
09:15 Příběh jedné jízdy
11:15 Asterix: Sídliště bohů