26.4.2024
Šiesti Slováci v zahraničných ligách s gólom
Futbal

Zdroj: SITA/AP/Kai-Uwe Knoth

Sumár aktuálnych vystúpení slovenských futbalistov v zahraničných súťažiach (26. - 28. októbra 2007):

ČESKO

I. liga - 12. kolo:

Zlín - Jablonec 0:1 - Lukáš Opiela hral za domácich do 26. minúty.

Plzeň - Olomouc 2:0 - V bránke domácich Ľuboš Ilizi nestál. Tomáš Lovásik a Ladislav Onofrej sa na ihrisku neobjavili, Marek Kaščák (všetci Olomouc) odohral celé stretnutie a dostal žltú kartu.

Brno - Č. Budějovice 2:1 - Jaroslav Hílek hral do 80. minúty, Marek Plichta a Daniel Rehák (všetci Č. Budějovice) nenastúpili.

Sparta - Kladno 4:1 - Miloš Brezinský a Karol Kisel odohrali celý zápas, Igor Žofčák hral od 89. minúty, Radoslav Zabavník, Matúš Kozáčik a Tomáš Kóňa (všetci Sparta) nehrali. Peter Kostolanský nechytal, Marián Farbák (obaja Kladno) odohral celý zápas.

Teplice - Žižkov 4:1 - Tomáš Belic nechytal, Michal Gašparík (obaja Teplice) hral od 83. minúty. Peter Bartalský odchytal celý zápas, Marek Bažík, Róbert Demjan, Milan Jambor a ani Branislav Labant (všetci Žižkov) nenastúpili.
Ostrava - Mladá Boleslav 3:3 - Róbert Zeher hral za Ostravu od 69. minúty.

ANGLICKO

I. liga - 11. kolo:

Bolton - Aston Villa 1:1 - Ľubomír Michalík a ani Zoltán Harsányi (obaja Bolton) nehrali.

Sunderland - Fulham 1:1 - Stanislav Varga za domácich nehral.

TALIANSKO

I. liga - 10. kolo:

Neapol - Juventus 3:1 - Marek Hamšík za domácich absolvoval celý zápas.

II. liga - 11. kolo:

Ascoli - Cesena 5:2 - Blažej Vaščák (Cesena) nastúpil v 73. minúte.

Brescia - Triestina 4:1 - Martin Petráš za hostí odohral celý zápas.

NEMECKO

Wolfsburg - Norimberg 3:1 - Róbert Vittek nenastúpil, Marek Mintál (obaja Norimberg) odohral celé stretnutie.

Hertha - Bochum 2:0 - Stanislav Šesták za hostí absolvoval celé stretnutie.

Stuttgart - Leverkusen 1:0 - Vratislav Greško za hostí hral od 53. minúty.

Aachen - Hoffenheim 2:2 - Szilárd Németh (Aachen) odohral celý zápas.
Kaiserslautern - Aue 2:0 - Erik Jendrišek za domácich absolvoval celé stretnutie a skóroval. Adam Nemec odohral za hostí celý zápas.

Mainz - Augsburg 1:1 - Miroslav Karhan odohral za domácich celý zápas. Peter Hlinka za Augsburg nenastúpil.

Jena - Freiburg 1:2 - Henrich Benčík za Freiburg hral do 56. minúty a dostal žltú kartu.

FRANCÚZSKO

Bordeaux - Valenciennes 2:1 - Filip Šebo hral za Valenciennes od 63. minúty.

HOLANDSKO

I. liga - 9. kolo:

Twente - Feyenoord 2:0 - Andrej Rendla za domácich nehral.

PORTUGALSKO

I. liga - 8. kolo:

N. Madeira - Sporting Lisabon 0:0 - Marián Had za Sporting odohral prvý polčas.

RAKÚSKO

I. liga - 16. kolo:

Ried - Salzburg 2:0 - Vladimír Janočko za Salzburg nehral.

GRÉCKO

I. liga - 6. kolo:

Panionios - Larissa 3:1 - Miroslav König a ani Jozef Gáspár (obaja Panionios) sa na ihrisku neobjavili. Jozef Kožlej za Larissu nehral.

PAOK Solún - Kalamaria 4:1 - Pavol Kováč za hostí odchytal celé stretnutie.

Asteras - Aris Solún 0:0 - Marián Kelemen za hostí nechytal.

Iraklis - Levadiakos 1:0 - Miroslav Filipko a ani Juraj Czinege (obaja Iraklis) nehrali.

DÁNSKO

I. liga - 14. kolo:

Midtjylland - Viborg 2:1 - Maroš Klimpl za domácich odohral celý zápas a skóroval.

NÓRSKO

I. liga - 25. kolo:

Rosenborg - Lyn 3:0 - Marek Sapara za domácich absolvoval celé stretnutie a skóroval.

ŠVAJČIARSKO

I. liga - 13. kolo:

Thun - FC Zürich 1:1 - Ľubomír Guldan za Thun odohral celý zápas.

TURECKO

Bursaspor - Gaziantepspor 1:1 - Tomáš Sedlák za hostí nehral.

Denizlispor - Galatasaray 1:2 - Roman Kratochvíl za domácich odohral celý zápas a skóroval z pokutového kopu.

Ankaraspor - Genclerbirligi 2:0 - Štefan Senecký odchytal za Ankaraspor celé stretnutie.

Manisaspor - Oftas 0:2 - Filip Hološko (Manisaspor) absolvoval celé stretnutie.

POĽSKO

Ruch Chorzów - Bytom 2:0 - Martin Fabuš odohral celý zápas a skóroval, Pavol Baláž (obaja Ruch) bol vystriedaný v 89. minúte.

Wisla Krakow - Legia Varšava 1:0 - Ján Mucha ml. odchytal za Legiu celé stretnutie.

Widzew Lodž - Groclin Grodzisk 1:0 - Peter Babnič odohral za hostí druhý polčas.

Lubin - Sosnowiec 2:1 - Vladimír Bednár absolvoval za hostí celých 90 minút a skóroval.

RUSKO

I. liga - 28. kolo:
Saturn Moskovská oblasť - Spartak Moskva 0:0 - Peter Petráš odohral celý zápas, Ján Ďurica a Martin Jakubko (všetci Saturn) nehrali.

Spartak Nalčik - Zenit Petrohrad 0:3 - Martin Škrtel absolvoval celé stretnutie, Kamil Čontofalský (obaja Zenit) sedel na lavičke náhradníkov.