Nitra opäť víťazom
Futbal

Zdroj: SITA/Martin Havran

FC Nitra - FC Senec 2:0 (2:0)

Domáci mali skvelý vstup do stretnutia. Už v 1. min skončila lopta po Babicovej hlavičke na žrdi bránky Senca a o ďalších 45 sekúnd zakotvila v sieti, kam ju z hranice pokutového územia poslal presnou strelou Štajer.

Ten istý hráč sa tešil aj v 20. min, keď po prihrávke Babica podstrelil Slovenčiaka a zvýšil na 2:0.

Hostia sa dostali do šance v 34. min, no po chybe v nitrianskej obrane mieril Nemček nepresne. O tri minúty Grajciarovu bombu vyrazil gólman Senca iba s námahou nad bránku. V 42. min mali Senčania blízko ku gólu, keď Papaj našiel v šestnástke striedajúceho Kováča, ale jeho strelu stihol Hroššo vyraziť na rohový kop.

V úvode druhého polčasu sa dostali do šance v rýchlom slede traja Nitrania Štajer, Gruber a Babic, ale gól z toho nebol. Vzápätí zvýšili hostia aktivitu, no dve strely Papaja bránku nenašli a Ujlakyho strelu z priameho kopu zachytil múr. Potom opäť úradovali Nitrania, no Hesek ani Grajciar sa do streleckej listiny nezapísali.

Stretnutie sa skončilo ďalším víťazstvom Nitry, ktorá doma ešte body nestratila.

Hlasy:
Pavel Hapal (tréner Nitry):
"Som spokojný s výsledkom a v určitých fázach i s predvedenou hrou. Zápas mohol skončiť i vyšším rozdielom, no ďalšie góly sme nedali, čo ma mrzí, lebo sme si vytvorili množstvo príležitostí. Dôležité však je, že sme opäť neinkasovali."

Ivan Galád (tréner Senca): "Domáci boli lepším tímom a vyhrali zaslúžene. My sme sa pokúšali im to sťažiť, no nepodarilo sa nám to. Kvalita bola na domácej strane, nám uškodili najmä rýchle góly Nitry."

Futbal - Corgoň liga - 13. kolo:

Góly: 2. a 20. Štajer, ŽK: 67. Janíček, 70. M. Farkaš, 90.+ Gruber - 18. Marcin, 80. Milan Lukáč, 87. Kuráň, rozhodovali: Kružliak - Slyško, Sluk, 1329 divákov

Aktuálna tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/2008 po pondelkovom dohrávanom stretnutí 13. kola FC Nitra - FC Senec (2:0):

1. MŠK Žilina 13 9 2 2 31:17 29
2. Artmedia Petržalka 13 9 1 3 33:16 28
3. FC Nitra 13 9 1 3 19: 7 28
4. MFK Košice 13 6 4 3 19:13 22
5. MFK Ružomberok 13 6 4 3 21:18 22
6. Spartak Trnava 13 5 4 4 24:18 19
7. Slovan Bratislava 13 4 3 6 18:18 15
8. ZTS Dubnica 13 3 6 4 16:21 15