Miriama
8.9.2024
Real i FC Barcelona po prvý krát prehrali
Futbal

Lídri španielskej ligy Real Madrid a FC Barcelona cez víkend po prvý krát v tejto sezóne prehrali. Ich premožiteľmi sú Espaňol a Villarreal.

Lídri španielskej ligy Real Madrid a FC Barcelona cez víkend po prvý krát v tejto sezóne prehrali. Ich premožiteľmi sú Espaňol a Villarreal.

Real Madrid sa dostal na kolená v úvode oboch polčasov. Góly mu strelili najskôr Albert Riera v 2. a potom Raul Tamudo v 53. minúte. Obaja hráči sa minulý víkend stali hrdinami kvalifikácie na Euro 2008, keďže aj ich zásluhou porazili Španieli Dánov 3:1. Riera pokračuje vo vynikajúcej forme a skóre zápasu otvoril po rohovom kope. Raul Tamudo zasa úžasným spôsobom využil krásny pas od Valda. Aspoň symbolicky, v poslednej minúte zápasu znižoval Sergio Ramos.

Barcelona stratila druhé miesto v tabuľke po prehre s Villarreal. Dva z troch gólov inkasovali hostia z penált, ktorých exekútorom bol Marcos Senna. Zaujímavosťou je, že aj v tomto zápase padol prvý gól už v 2. minúte a Santo Cazorla ho strelil po spolupráci s Guillermom Francom. Druhý gól pridal Senna už v 13.minúte po faule Erica Abidala na Roberta Piresa.

Nádeje Barci oživil po pase Lionela Messiho Bojan Krkič, ktorý štartoval na mieste Ronaldinha. Lenže, hoci o prvej penalte sa viedli spory ešte po zápase, 10 minút po Krkičovom góle už celkom jednoznačne fauloval Gabriel Milito Piresa. Npeírjemnosťou pre Barcelonu je aj zranenie Deca, ktorý si minimálne mesiac nezahrá.

Valencia jednoznačne porazila Deportvio La Coruňa na jej vlastnom ihrisku, keď sa zaskvel najmä Fernando Morientes dvoma hlavičkami, po ktorých lopta skončila v sieti súpera. Hostia viedli celý zápas, dokonca už 2:0, keď ako prvý skóroval Joaquin z penalty a po ňom pridal druhý gól Valencie Ruben Baraja po dobrej spolupráci Davida Silvu a Jaimeho Gavilana.

Na čele Primera Division zostáva Real s 19 bodmi, druhý Villarreal a tretia Valencia majú po 18, Barcelona je 4. so 17 bodmi a piaty Espaňol má o bod menej.

Výsledky - sobota

Levante - FC Sevilla 0:2 (0:2)
Góly: 7. a 14. Luis Fabiano (druhý z 11 m)

Villarreal - FC Barcelona 3:1 (3:1)
Góly: 2. Cazorla, 13. a 34. Senna (oba z 11 m) - 24. Krkič

La Coruňa - Valencia 2:4 (1:3)
Góly: 29. Tejada, 88. Bodipo - 9. Joaquin (z 11 m), 16. Baraja, 38. a 74. Morientes, ČK: 90. Helguera (Valencia)

Espaňol - Real Madrid 2:1 (1:0)
Góly: 2. Riera, 53. Tamudo - 90. S. Ramos