25.4.2024
Slovenský pohár: 3. kolo - Prešov - Spišská Nová Ves
Futbal

Zdroj: faz besharatian/ilustračné

Tatran Prešov (I.) - FK Spišská Nová Ves (II.) 2:0 (0:0), do štvrťfinále SP postupuje Tatran Prešov

Slovenský pohár - 3. kolo:

Góly: 85. a 89. E. Takáč, ŽK: 61. L. Kováč, 82. Suslov (obaja Spišská Nová Ves), rozhodovali: Sedlák - Bochnovič, Molitoris, 1807 divákov

Spišiaci držali domácich v napätí do posledných minút. V prvom polčase to bola celkom vyrovnaná partia, v druhom už hostia čelili silnému tlaku Šarišanov. Tréner Tatrana Pivarník poslal do hry od začiatku len štyroch hráčov tradičnej základnej zostavy lídra I. ligy, no v druhom prišli na trávnik ďalší dvaja a hru oživili.

Najmä Záhradník narobil "vietor", trafil brvno a v 85. min koncom pripravil pre Takáča prvý gól stretnutia. O štyri minúty pridal víťaznú a postupovú poistku opäť Takáč, keď využil zlý odkop hosťujúceho gólmana