Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 11. kola I. slovenskej futbalovej ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 11. kola I. slovenskej futbalovej ligy:

ŽP Šport Podbrezová - HFK Prievidza 2:1 (1:1)

Góly: 36. Gottwald, 88. J. Kentoš (z pok. kopu) - 9. Kubík,

ŽK: 54. Vaculčiak - 33. Hrabač, 85. Pekár,

rozhodovali: Matúš - Balko, Martiš, 1450 divákov

Podbrezovčania mali výraznú prevahu, ale tú nedokázali pretaviť na vyššie víťazstvo, hoci príležitostí mali viac než dosť. Okrem gólov, o ktoré sa postarali v 36. min Gottwald a v 88. min z pokutového kopu Kentoš, trikrát nastrelili brvno prievidzskej bránky. Hostia vážnejšie ohrozili domácu svätyňu len raz, keď v 9. min otvoril skóre duelu Kubík.

HFC Humenné - MFK Rimavská Sobota 3:2 (1:1)

Góly: 7. a 86. Michal Pyrka, 81. Lapšanský - 25. Nachtman, 59. M. Čižmár,

ŽK: 43. Lapšanský, 71. Kundra, 83. Michal Pyrka - 29. Líška, 85. Kučerňák ,

rozhodovali: A. Somoláni - Vindiš, Jankovič, 650 divákov

Humenčania si pripísali na svoje konto prvé víťazstvo v sezóne predovšetkým vďaka obratu v závere stretnutia. Už v úvode sa ujali vedenia bombou do šibencie, ale súper z Gemera na začiatku druhého polčasu otočil skóre. Domácich postavil na nohy volej Lapšanského z 20 m, ktorým vyrovnal na 2:2. Spolupráca Rožníka a Michala Pyrku priniesla v 86. tretí gól a víťazstvo Humenného.

LAFC Lučenec - Slavoj Trebišov 4:0 (3:0)

Góly: 13. Kamendy, 20. Szegedi, 43. a 47. Staško,

ŽK: 44. Staško, 58. Golian - 4. Kročko, 40. Paluba, 65. Toporčák, 76. Petričko,

rozhodovali: Kakaščík - Brendza, Cuninka, 830 divákov

Na prekvapenie divákov začali lepšie hostia, už v 7. min spálil tutovku Hoffman. Ten istý hráč v 9. min tesne minul bránku domácich. Prvý gól však padol do siete Trebišova, keď v 13. min skóroval Kamendy. O pár minút zvýšil na 2:0 Szegedi a Lučenec svoj výborný výkon korunoval ešte do prestávky tretím gólom, keď úspešným strelcom bol Staško. Druhý polčas patril opäť jednoznačne domácim, ktorý hneď po zmene strán upravili vďaka Staškovi stav už na 4:0.

MFK Stará Ľubovňa - Inter Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 33. Majtán,

ŽK: 21. Petrán, 41. Majtán, 82. M. Kučera, 88. Török (všetci Inter),

rozhodovali: Jaška - Klačko, Mikulaj, 3020 divákov

V I. počase bol lepším tímom Inter, ktorý sa v 33. min ujal vedenia zásluhou kanoniera Majtána. Po zmene strán domáci pridali na dôraze, vypracovali si zopár príležitostí, ale nevyužili ich. Bratislavčania si tak odvážajú zo Starej Ľubovne cenné tri body.