19.4.2024
Zranenie brankára Kingsona vystrašilo trénera Birminghamu
Futbal

Zdroj: ČTK/AP/MARK J. TERRILL

Richard Kingson narazil v súboji Carling Cupu s Blackburnom do konštrukcie bránky

Trénerovi anglického futbalového klubu Birmingham City Stevovi Bruceovi spôsobilo v stredu vrásky na čele škaredé zranenie brankára Richarda Kingsona v stretnutí 3. kola anglického Ligového pohára - Carling Cupu.

Ghanský gólman na ihrisku Blackburnu narazil v prvom polčase hlavou do žrde, keď v súboji s obrancom domácich Christopherom Sambom odvracal rohový kop. Otraseného Kingsona ošetrovali päť minút, z trávnika Ewood Parku ho odniesli na nosidlách a následne previezli do nemocnice.

"Ide o zranenie hlavy, preto musíme byť veľmi opatrní. Utrpel otras mozgu, ale verím, že bude v poriadku. Je v správnych rukách a bolo by odo mňa neprofesionálne špekulovať o jeho budúcnosti, najmä keď nemáme žiadne čerstvé správy," povedal Bruce po zápase, ktorý jeho zverenci prehrali 0:3.