26.4.2024
Artmedia prehrala 1:2
Futbal

Zdroj: SITA/Nina Bednáriková

Hoci naši viedli v druhom polčase 1:0, po vyrovnaní zo spornej penalty dokázali Gréci zvíťaziť, keď druhý krát skórovali až v nastavenom čase.

Prvý polčas sa skončil bez gólov a treba priznať, že Artmedia predviedal bezzubý futbal. Grécky tím mal navrch a Bratislavčania iba bránili. V druhom polčase sa však obraz hry výrazne zmenil. Artmedia dokonca viedla, jej súper vyrovnal zo spornej penalty a napokon zvíťazil.

V prvom polčase sa naši hráči sústredili viac na obranu, než sa čakalo a výsledkom bola výrazná herná i územná prevaha aténskeho tímu. Naši mali aj šťastie, že ich súperi nepremenili prevahu na gólové vedenie.

Hneď od začiatku druhého polčasu sa však Artmedia pustila do útoku a už po dvoch minútach sa ujala vedenia. Juraj Halenár potiahol útok po krídle, výborne zacentroval do šestnástky a Aleš Urbánek nezaváhal. Z voleja posla loptu k pravej žŕdke súperovej bránky. Nechytateľná strela skončila tam, kde ju všetci domáci fanúšikovia chceli vidieť. Artmedia viedla 1:0.

Odvtedy hrali Bratislavčania so svojim slávnejším protivníkom vyrovnanú partiu. V 60. minúte druhého polčasu však Panatinaikos potiahol rýchly útok proti Hýllovi a po obrannom zákroku našich zadákov odpískal hlavný rozhodca penaltu proti nášmu tímu. Vyzeralo to tak trochu ako pomoc favoritovi, čo občas rozhodcovia robia. Papadopulos v 62. minúte penaltu premenil, hoci domáci brankár sa dobre hodil a chýbalo pár centimetrov, možno ešte menej, aby loptu chytil.

Domáci si aj potom vytvorili niekoľko dobrých šancí. Jedna z nich – únik Branislava Obžeru po pravom krídle – však skončil jeho nezavineným pádom v súperovej šestnástke. Hlavný rozhodca to posúdil ako „filmovanie“ a tento výkon „ocenil“ žltou kartou. Rovnakú kartu dostal neskôr, v 85. minúte, aj strelec gréckeho gólu, keď nedovolene zastavil ďalší z bratislavských útokov.

Aj vyše 10 minút pred koncom riadneho hracieho času Artmedia pohrozila, dokázala vyrobiť v súperovej šestnástke poriadny závar, bohužiaľ, vyťažila z neho len silnú strelu do hornej žrde. Na druhej strane sa niekoľko krát zaskvel Miroslav Hýll, ktorý podržal svojich spoluhráčov pri viacerých strelách, napr. Papadopoulosovej hlavičke v 88. minúte po štandardnej situácii.

Záver zápasu priniesol domácim veľkú smolu. Potvrdilo sa, že vyrovnané zápasy rozhodujú štandardné situácie. Najskôr dostal červenú kartu za taktický faul Balázs Borbély a v zápatí z nariadeného priameho kopu po hlavičke už v našej šestnástke strhol N’Doye víťazstvo na stranu gréckeho tímu.

Na Tehelné pole si našlo cestu 3951 platiacich divákov, v hľadisku ich v skutočnosti sedelo ešte asi o dve stovky viac.

FC Artmedia Petržalka - Panathinaikos Atény 1:2 (0:0)
Góly: 47. Urbánek - 62. Papadopoulos (z 11 m), 90.+ N´Doye, ŽK: 61. Dosoudil, 66. Borbély, 67. Obžera - 86. Papadopoulos, ČK: 90. Borbély (Artmedia) po 2. ŽK, rozhodovali: Bruno Paixao - Jose Trigo, Paulo Ramos (všetci Portug.)

Artmedia: Hýll - Čišovský, Dosoudil, Pavol Farkaš (80. Pavol Ďurica), Urbánek - Guédé, Borbély - Obžera (80. Piroška), J. Kozák, Fodrek - Halenár (88. Patrik Mráz)
Panathinaikos: Malarz - Vindra, Enakarhire, Goumas, M. Nilsson - Dimoutsos (90.+ Simao Mate Junior), Marcelo Mattos, Tziolis, Karagounis (75. N´Doye) - Papadopoulos, Salpigidis (82. Roméro)