Weiss mladší si dlho nezahrá. Správe nemôže stále uveriť

Weiss mladší si dlho nezahrá. Správe nemôže stále uveriť

Archívna reportáž
embed kód
DAUHA / Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss mladší, ktorý vo štvrtok oslávil 28. narodeniny, si dlhší čas nezahrá. Neželaný darček bol pre hráča katarského mužstva Al-Gharafa výsledok vyšetrenia magnetickou rezonanciou. To ukázalo roztrhnutý predný skrížený väz.

Vladimír Weiss mladší, ktorý v aktuálnej sezóne má na konte päť ligových gólov, vo štvrtok nastúpil za Al-Gharafu v stretnutí 10. kola tamojšej Stars League proti Al Arabi (3:1) v základnej zostave. Šesťdesiatštyrinásobný reprezentant SR a autor 7 gólov v národnom tíme odohral v klubovom drese prvý polčas a počas svojho pobytu na ihrisku dostal žltú kartu.

"V domácom súboji proti Al Arabi som si v 44. minúte zbiehal po aute pre loptu. Noha sa mi nešťastne zasekla v trávniku, otočila sa a hneď som vedel, že to nebude dobré. Bolesť bola veľká a preto mi bolo jasné, že niečo nie je v poriadku," povedal Weiss v rozhovore pre web Slovenského futbalového zväzu.

"Deň po zápase som absolvoval magnetickú rezonanciu a tá ukázala, že predný krížny väz v ľavom kolene je roztrhnutý. Stále tomu nemôžem uveriť. Do poslednej chvíle som veril, že väz nebude poškodený až tak veľmi, aby som musel ísť na operáciu. Žiaľ, opak bol pravdou," dodal Weiss.

Weiss už kontaktoval členov realizačného tímu národného mužstva: "Hneď po tom, ako som sa dozvedel, čo mi presne je, som telefonoval s asistentom trénera Tarkovičom i s oboma našimi lekármi Penerom a Baťalíkom. V nedeľu 3. decembra mám stretnutie s doktorom Landreaumom, ktorý by ma mal operovať. Termín operácie ešte neviem. Vyzerá to tak, že sa budem liečiť v Katare. Túto sezónu už nestihnem, keďže liečba sa odhaduje na približne šesť mesiacov. Budem však robiť všetko, aby som sa na trávnik vrátil ešte silnejší. Už teraz sa neviem dočkať, keď si opäť zahrám futbal."

Pozrite si archívnu reportáž o prípade známom ako "skutok sa nestal":

Zdroj: SITA/noviny.sk

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:45 Noc v múzeu: Tajomstvo hrobky
15:45 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
15:05 X Factor Veľká Británia XIV.
17:10 Dvojitý život
19:25 ŽREBOVANIE
14:10 PRÁZDNINY II.
15:30 INKOGNITO
16:45 INKOGNITO
15:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
15:25 Sam a Max
15:45 Lovci drakov
14:35 Princ a já: Královské líbánky
16:15 I pro lásku se zabíjí
18:25 Láska na tři roky