26.4.2024

Zdroj: Robert Fritz

TRNAVA / Slovenskí futbaloví reprezentanti vyhrali 1:0 nad Slovincami v piatkovom zápase v Trnave v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska.

Slováci, ktorí na Štadióne Antona Malatinského nastúpili bez zraneného brankára Matúša Kozáčika a "vykartovanej" stopérskej dvojice Martin Škrtel, Ján Ďurica, boli v úvodnej štyridsaťpäťminútovke jednoznačne aktívnejší, no príležitosti Adama Nemca, Mareka Hamšíka, Petra Pekaríka či Róberta Maka zostali nevyužité.

​V pondelok od 20.45 h SELČ Slovákov čaká londýnsky súboj s lídrami skupiny Angličanmi. Tí majú 17 bodov, Slováci sú s 15 bodmi na 2. priečke F-skupiny. Nasledujú Slovinci a Škóti, ktorí majú po 11 bodov.

Kvalifikácia o postup na futbalové MS 2018 - európska časť - F-skupina - piatok:
TRNAVA
Slovensko - Slovinsko 1:0 (0:0)
Gól: 81. A. Nemec, ŽK: 74. Mak - 11. Birsa, rozhodovali: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Del Palomar (všetci Šp.), 16 896 divákov

Slovensko: M. Dúbravka - Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hubočan - Lobotka - Mak, Kucka (65. Greguš), Hamšík (87. Duda), Weiss (55. A. Rusnák) - A. Nemec
Slovinsko: Oblak - Skubic, Mevlja, B. Cesar, Jokič (9. Viler) - Kurtič, Krhin (80. Rotman) - Iličič, Birsa (60. Verbič), Vetrih - Matavž

Slováci, ktorí na Štadióne Antona Malatinského nastúpili bez zraneného brankára Kozáčika a "vykartovanej" stopérskej dvojice Škrtel, Ďurica, boli v úvodnej štyridsaťpäťminútovke jednoznačne aktívnejší. V úvodnej štvrťhodine mali tri dobré príležitosti na otvorenie skóre. V 7. min gólman Oblak vyrazil Pekaríkovu strelu pred Weissa, ten však loptu dobre netrafil. O niekoľko minút Nemec neuspel zblízka a vzápätí sa brankár Atlética Madrid vyznamenal pri Hamšíkovom pokuse. Slovinci prvýkrát pohrozili v 20. min, Birsova štandardka však nešla medzi tri žrde. Po polhodine Škriniar zblokoval Iličičovu strelu. O päť minút Oblak pred bránkovou čiarou zastavil Hamšíkovu štandardku a následne Nemec hlavičkoval tesne vedľa. Pred polčasovou prestávkou si slovinský gólman poradil aj s Makovou strelou spoza šestnástky.

Päť minút po zmene strán Lobotka naservíroval loptu Makovi, ten sa z pravej strany rútil sám na Oblaka, trafil však len do bočnej siete. Na druhej strane sa vo výbornej pozícii ocitol Matavž, v poslednej chvíli zasiahol Škriniar. V 69. min Verbičov center tesne minul vzdialenejšiu ľavú žrď. Slováci sa naďalej pokúšali preniknúť slovinskou obranou, no nedostávali sa do príležitostí. Dvadsať minút pred koncom si publikum pýtalo pokutový kop po páde striedajúceho Rusnáka, španielsky arbiter ich nevyslyšal. Slováci sa konečne dočkali v 81. min: Mak prenikol po pravej strane, Hamšíkova strela opečiatkovala brvno, no Nemec zblízka dotlačil loptu za čiaru - 1:0. Slovinci na tento zásah nedokázali odpovedať, tri body teda zostali domácim.