Škriniar je najdrahším slovenským futbalistom, tréner Interu sa teší

Škriniar je najdrahším slovenským futbalistom, tréner Interu sa teší

MILÁNO BRATISLAVA / Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar sa stal hráčom talianskeho klubu Inter Miláno, do ktorého prestúpil z konkurenčnej Sampdorie Janov. Jeho nový zamestnávateľ to oficiálne oznámil v piatok predpoludním na svojom webe, vzápätí transfer prostredníctvom svojej internetovej stránky potvrdila Sampdoria.

Škriniar podpísal zmluvu na päť rokov. Jeho agent Karol Csontó prostredníctvom sociálnych sietí informoval o odstupnom vo výške 23 miliónov eur, čím sa Škriniar stal najdrahším slovenským futbalistom v histórii. Prekonal niekdajšieho univerzála ľavej strany ihriska Vratislava Greška, ktorý v roku 2002 prestúpil práve z Interu Miláno do Parmy za 21,5 milióna eur. Súčasťou obchodu medzi Sampdoriou a Interom bol presun útočníka Gianlucu Caprariho opačným smerom údajne za 15 miliónov eur. Tento pohyb ohlásili oba zainteresované kluby minulý týždeň.

Uprednostnili ho

"Milanovi gratulujem, sme na neho veľmi hrdí. Pred mesiacom sme sa so Sampdoriou dohodli, že nepredĺžime zmluvu a počkáme na obdobie po ME hráčov do 21 rokov. Všetko nasvedčovalo tomu, že transferová suma, ktorú sú kluby ochotné zaplatiť za Milana, sa vyšplhala v podstate na 25 miliónov eur. Záujem mali ešte ďalšie kluby. Rokovali sme aj s Atléticom Madrid, boli ochotní zaplatiť tiež približne 20 miliónov eur, klub však má momentálne zákaz transferov, a preto táto alternatíva padla. Je to historicky najväčší transfer u nás, s bonusmi sa môže vyšplhať na 25 miliónov. Je to predovšetkým Milanova zásluha, urobil veľký pokrok. Veríme, že sa Milanovi bude dariť," odkázal prostredníctvom videa Csontó zo spoločnosti Stars and Friends a dodal: "Nový tréner Interu Miláno Luciano Spalletti uprednostnil Milana pred iným stopérom Antoniom Rüdigerom z AS Rím."

Dvadsaťdvaročný stopér prišiel do Sampdorie v januári 2016 z MŠK Žilina. Rodák zo Žiaru nad Hronom bol v uplynulej sezóne neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy janovského mužstva. Vlani reprezentoval Slovensko na majstrovstvách Európy vo Francúzsku, v ostatných mesiacoch je stabilnou súčasťou zostavy trénera SR Jána Kozáka. Nedávno sa predstavil aj na kontinentálnom šampionáte hráčov do 21 rokov v Poľsku, kde ho zaradili do ideálnej zostavy turnaja.

"Mám zmiešané pocity, niečo také som nečakal. Inter patrí k top klubom v Európe a na svete. Musím sa z toho ešte spamätať a potom na ihrisku dokázať, čo vo mne je," povedal Škriniar počas piatkovej popoludňajšej tlačovej konferencie v Bratislave a pokračoval: "V nedeľu odlietam do Milána. Následne odídem za mužstvom na sústredenie. Mať päťročnú zmluvu s Interom je veľmi krásne. Aj pre moju rodinu je to veľká vec. Inter je inde ako Sampdoria; históriou, hráčmi. Mohlo by to byť jednoduchšie v tom, že už poznám reč. Je to však nové prostredie, musím si rýchlo zvyknúť a adaptovať sa. Čím skôr sa to podarí, tým to bude pre mňa lepšie. Prvé informácie zo Sampdorie boli, že si ma chcú udržať. Po ME sa to však rýchlo zbehlo. To, že ide o najdrahší transfer, je iba bonus."

Pokorenie rekordu je bonus

Škriniar, o ktorého bol enormný záujem aj z Anglicka a Nemecka, už komunikoval aj s novým kormidelníkom Interu Spallettim. "S trénerom som volal, mal som z toho veľmi dobrý pocit. Povedal, že sa teší, keď sa pripojím k mužstvu. Som za to veľmi vďačný. S Vraťom Greškom som o Interi nehovoril, možno v najbližšej budúcnosti," uviedol slovenský reprezentant a na margo ambícií doplnil: "Inter musí mať najvyššie ciele. Teším sa na nové výzvy. Či budem v základnej zostave alebo nie, o tom musí rozhodnúť tréner. Ja sa budem snažiť, aby som dostal šancu, využil ju a prebojoval sa do základnej zostavy. Konkurencia je veľká, no bude to najmä na mne, ako sa s tým popasujem." Škriniar už prijal mnoho blahoželaní: "Dostal som veľmi veľa správ, veľa ľudí mi gratulovalo. Mám pár dní voľna, tak si to užívam s priateľkou a rodinou. Nejaké šampanské doma určite buchneme."

Roman Vojtek zo spoločnosti Stars and Friends na margo transferu doplnil: "Dvadsaťpäť miliónov eur je len odplata za Milana, nie je v tom zahrnutý prestup nikoho iného. Riešili sa ďalšie práva, a preto sa oddialilo definitívne potvrdenie prestupu." Iný slovenský reprezentant pod krídlami Stars and Friends Juraj Kucka z AC Miláno pravdepodobne zamieri do tureckého Trabzonsporu. "Nedávno sme čakali, že bude zaujímavé milánske derby za účasti Slovákov, no asi nebude. Tomu sa však budeme venovať neskôr, keď sa to zrealizuje," uzavrel Vojtek.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
06:20 Súdna sieň
06:50 Súdna sieň
07:30 ZOO
05:25 Panelák
06:10 Kutyil s.r.o. II.
06:45 MacGyver
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:15 Timothy ide do školy
06:40 Zubor Pompík
06:55 Skoro dospělá
08:35 Moje krásná učitelka
10:25 Zlatý holky