Fico poslal šéfovi UEFA protestný list, vypadnutie z ME nebolo fair play

Fico poslal šéfovi UEFA protestný list, vypadnutie z ME nebolo fair play

BRATISLAVA / Predseda vlády SR Robert Fico je rozčarovaný zo spôsobu, akým bol slovenský národný tím do 21 rokov vyradený z európskeho futbalového šampionátu v Poľsku. Preto pošle prezidentovi UEFA otvorený protestný list.

Fica veľmi znepokojuje, že výsledok zápasu Nemecko-Taliansko vyvoláva vážne pochybnosti o tom, že bol odohraný v duchu fair play.  A preto už v pondelok zaslal otvorený protestný list prezidentovi UEFA. "Ja ako politik, Vy ako predstaviteľ jednej z najvplyvnejších športových asociácií na svete, si určite uvedomujete našu zodpovednosť za to, aby sa akékoľvek spoločenské dianie, vrátane toho športového nieslo v duchu fair play," uvádzal v liste Robert Fico. List prezidentovi UEFA poslal v rovnakom čase aj prezident SFZ. A dokonca v podobnom duchu ako ten premiérov. "Aby všetko bolo fair play a nebolo umožnené, aby prichádzalo k takýmto veciam aké sa udiali a na ktoré sme doplatili aj my," povedala hovorkyňa SFZ, Monika Jurigová.

Taktizovanie

Keďže za tohto stavu postupovali podľa futbalovej matematiky oba tímy, v zápase sa už ani jedno mužstvo nesnažilo riskovať a dať ďalší gól. Práve toto "taktizovanie" rozčúlilo slovenských fanúšikov, premiéra Fica ale aj trénera reprezentácie.

Po vypadnutí sa na tlačovke veľmi kriticky vyjadril na adresu Nemcov a Talianov práve tréner našej reprezentácie Pavel Hapal. Podľa neho ide o veľkú hanbu futbalu.

"Samozrejme, som neuveriteľne sklamaný, ako všetci. Myslím si, že aj vy ste určite sklamaní. Mám len jednu myšlienku a tú poviem teraz na začiatok, pretože som toho plný: s veľkým rešpektom voči Španielom a Angličanom sa pre mňa tieto majstrovstvá Európy končia, pretože sa na to nebudem pozerať. To, čo predviedli Nemci a Taliani, to je jedna veľká hanba futbalu na takomto šampionáte. Ak sa Angličania a Španieli dostanú do finále, rád si to pozriem, no inak už sa na tento futbal pozerať nebudem," povedal pred zástupcami médií v Lubline tréner SR "21" Pavel Hapal, ktorým lomcovali emócie,

Zdroj: noviny.sk, sita

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:30 NOVINY
18:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:20 Simpsonovci XIX.
17:50 Rýchla rota Chipa a Dala
18:15 Dovidenia, stará mama ! II.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
18:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
19:00 Kuriér
17:25 Krtko
17:40 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
16:40 Cesta za snem
18:25 Prázdniny za všechny prachy
20:15 Red 2