Tréner SR 21 Hapal: To, čo predviedli Nemci a Taliani, to je veľká hanba futbalu

Tréner SR 21 Hapal: To, čo predviedli Nemci a Taliani, to je veľká hanba futbalu

Archívna reportáž
embed kód
KRAKOV / Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov neprenikli do semifinále na ME 2017 tejto vekovej kategórie v Poľsku. Definitívu dali sobotňajšie výsledky v C-skupine. Po vypadnutí sa veľmi kriticky vyjadril na adresu Nemcov a Talianov tréner našej reprezentácie Pavel Hapal. Podľa neho ide o veľkú hanbu futbalu.

Česi v Tychách podľahli Dánom 2:4, Nemci v súbežne hranom stretnutí v Krakove prehrali 0:1 s Talianmi. Práve Nemci napokon doplnili vo vyraďovacej časti troch víťazov základných skupín (Anglicko, Španielsko, Taliansko) ako najlepší tím z druhých miest.

Na druhých priečkach v základných skupinách sa umiestnili Slováci (A-skupina), Portugalčania (B-skupina) a Nemci (C-skupina). Všetky tri tímy majú identický počet bodov (6), o postupujúcom teda rozhodlo druhé kritérium - rozdiel strelených a inkasovaných gólov.

Veľká futbalová hanba

Portugalčania so skóre 7:5 boli z hry von už v piatok, Nemci so skóre 5:1 o jeden zásah prekonali Slovákov (6:3). V utorkovom semifinále si Nemci zmerajú sily s Angličanmi (Tychy, 18.00 h) a Taliani nastúpia proti Španielom (Krakov, 21.00 h).

"Samozrejme, som neuveriteľne sklamaný, ako všetci. Myslím si, že aj vy ste určite sklamaní. Mám len jednu myšlienku a tú poviem teraz na začiatok, pretože som toho plný: s veľkým rešpektom voči Španielom a Angličanom sa pre mňa tieto majstrovstvá Európy končia, pretože sa na to nebudem pozerať. To, čo predviedli Nemci a Taliani, to je jedna veľká hanba futbalu na takomto šampionáte. Ak sa Angličania a Španieli dostanú do finále, rád si to pozriem, no inak už sa na tento futbal pozerať nebudem," povedal pred zástupcami médií v Lubline tréner SR "21" Pavel Hapal, ktorým lomcovali emócie, videozáznam priniesla facebooková prezentácia Slovenského futbalového zväzu.

"Musím sa poďakovať chlapcom, boli skvelí. Odviedli kus práce, kus cesty. Niečo sa končí, treba začať niečo iné. Je mi to veľmi ľúto, no rozlúčim sa s nimi, pretože väčšina z nich končí v dvadsaťjednotke, takže... neviem, čo ďalej k tomu povedať. Určite by sa niekto mal nad tým zamyslieť. Ak je fair-play to, že hrám na to, aby som prehral 0:1, tak to do futbalu nepatrí, nie? Niekto by s tým mal niečo robiť, aj keď sa to teraz týka takej veľkej krajiny ako Nemecko," skonštatoval Hapal a doplnil: "Najväčším zážitkom je pre mňa atmosféra vnútri tohto tímu po celý čas šampionátu. Neuveriteľne sme si to užili; samozrejme, sme trochu smutní, no bola to paráda. Chlapci na to určite budú mať spomienky do konca života."

Zdroj: noviny.sk, SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:35 Noviny TV JOJ
06:25 Krimi
06:55 Noviny TV JOJ
05:50 NOVÉ BÝVANIE
06:40 Fantastické torty
07:30 Fantastické torty
06:20 Extrémna premena II.
08:00 Policajt z L.A.
10:40 Najkrajšie bývanie II.
05:10 Sam a Max
05:35 Lovci drakov
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:30 Jmenuji se Jerry
07:20 Útěk z polygamie
08:55 Božská Florence