Výbuch pri autobuse Borussie Dortmund, jeden hráč zranený

Výbuch pri autobuse Borussie Dortmund, jeden hráč zranený

DORTMUND / Explózia zasiahla autobus prepravujúci futbalový tím Borussia Dortmund na štvrťfinálový zápas Ligy majstrov s AS Monaco.

Pri výbuchu sa podľa denníka Bild zranil Marc Bartra, opora tímu. Bartra prišiel do klubu len pred touto sezónou, je to odchovanec FC Barcelona. Stopera previezli do nemocnice. Polícia uviedla, že na mieste činu sú aj hasiči. Podľa neoverených zdrojov boli na mieste počuť tri výbuchy. Ostatní hráči sú v bezpečí. Explózia rozbila niekoľko okien na autobuse.

Explózia zničila tímový autobus na dvoch miestach krátko po odjazde z hotela, približne desať kilometrov od štadiónu vestfálskeho klubu. 

Podľa polície boli výbušniny ukryté v kríkoch pri ceste. "Celý tím je v šoku. Takéto obrazy z hlavy nedostanete. Dúfam, že sa mužstvo natoľko pozviecha, aby mohlo zajtra hrať," uviedol riaditeľ Borussie Hans.Joachim Watzke v rozhovore pre televíziu Sky. 

V Dortmunde okamžite začal rokovať krízový štáb. O pol deviatej padlo konečné rozhodnutie - zápas odložili. Borussia sa stretne s Monakom v stredu o 18:45.

V Dortmundu se dnes hrát nebude, autobus BVB poškodily exploze - EuroFotbal.cz

Výbuch potvrdil aj klub na twitteri.

Zdroj: SITA

Incident sa stal necelé dve hodiny pred plánovaným výkopom. "Hráči sú v bezpečí. Na štadióne a okolo neho nehrozí žiadne nebezpečenstvo," informovala Borussia na svojom twitteri krátko po výbuchu.

"Tu na štadióne nie je žiadny dôvod na paniku," povedal fanúšikom hlásateľ na štadióne. Po odložení zápasu vyzval divákov, aby počkali s odchodom. Priaznivci Monaka v sektoroch skandovali "Dortmund" na poporu domáceho klubu. ​

Zdroj: noviny.sk/BBC

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:40 Hry o život: Drozdajka 1
16:10 Pozná ju ako svoje boty
19:00 Krimi
13:40 Denník slabocha 3
15:50 ŽIŤ A SPIEVAŤ
16:30 Úžasný hotel Marigold
13:30 Legendy II.
14:30 Nákupné maniačky
20:10 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
13:35 Bratia Flubovci
14:00 Mestečko Wackaville
14:30 Robošváb
13:35 Poslední templář
15:10 LOL
16:55 Družička v utajení