Výbuch pri autobuse Borussie Dortmund, jeden hráč zranený

11.04.2017 20:22 Noviny.sk Šport Futbal

Výbuch pri autobuse Borussie Dortmund, jeden hráč zranený

DORTMUND / Explózia zasiahla autobus prepravujúci futbalový tím Borussia Dortmund na štvrťfinálový zápas Ligy majstrov s AS Monaco.

Pri výbuchu sa podľa denníka Bild zranil Marc Bartra, opora tímu. Bartra prišiel do klubu len pred touto sezónou, je to odchovanec FC Barcelona. Stopera previezli do nemocnice. Polícia uviedla, že na mieste činu sú aj hasiči. Podľa neoverených zdrojov boli na mieste počuť tri výbuchy. Ostatní hráči sú v bezpečí. Explózia rozbila niekoľko okien na autobuse.

Explózia zničila tímový autobus na dvoch miestach krátko po odjazde z hotela, približne desať kilometrov od štadiónu vestfálskeho klubu. 

Podľa polície boli výbušniny ukryté v kríkoch pri ceste. "Celý tím je v šoku. Takéto obrazy z hlavy nedostanete. Dúfam, že sa mužstvo natoľko pozviecha, aby mohlo zajtra hrať," uviedol riaditeľ Borussie Hans.Joachim Watzke v rozhovore pre televíziu Sky. 

V Dortmunde okamžite začal rokovať krízový štáb. O pol deviatej padlo konečné rozhodnutie - zápas odložili. Borussia sa stretne s Monakom v stredu o 18:45.

V Dortmundu se dnes hrát nebude, autobus BVB poškodily exploze - EuroFotbal.cz

Výbuch potvrdil aj klub na twitteri.

Zdroj: SITA

Incident sa stal necelé dve hodiny pred plánovaným výkopom. "Hráči sú v bezpečí. Na štadióne a okolo neho nehrozí žiadne nebezpečenstvo," informovala Borussia na svojom twitteri krátko po výbuchu.

"Tu na štadióne nie je žiadny dôvod na paniku," povedal fanúšikom hlásateľ na štadióne. Po odložení zápasu vyzval divákov, aby počkali s odchodom. Priaznivci Monaka v sektoroch skandovali "Dortmund" na poporu domáceho klubu. ​

Zdieľaj článok na Facebooku

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:55 Miliónový nadhadzovač
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:55 NA CHALUPE
13:05 Hoď svišťom II.
13:55 Kamarát do dažďa
15:30 Roborex
13:25 ČERT NIKDY NESPÍ
14:35 INKOGNITO
16:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja - ŠPECIÁL
13:40 Robošváb II.
14:05 Hovoriaca Kniha kúziel
14:30 Sherm a jeho mikróby
12:00 Loď lásky
13:45 Muž a jeho pes
15:25 Marie