10°
Danica, Dana
16.4.2024
Kuco spasil AC Miláno! Odomkol bránu Turína a rosso-neri sú vo štvrťfinále!

MILÁNO / V Serii A je milánske AC momentálne piate. Má však zápas k dobru. A ho vyhrá, poskočí na tretiu priečku. Vo štvrtok však mali rosso-neri povinnosti v Talianskom pohári. Konkrétne v jeho osemfinále. Hostili v ňom FC Turín a hoci boli favoritom, vytrápili sa s ním do špiku kostí!

Hosťujúci Belotti totiž otvoril skóre v 27. minúte a Milánčanom sa nepodarilo do polčasu vyrovnať. Po návrate z kabín si tiež museli fanúšikovia AC štvrťhodinku počkať...

Ich čakanie uťal práve slovenský reprezentant. 29-ročný Juraj Kucka si v 61. minúte nabehol na zadnú žrď brány hostí, kam poslal naprieč malým vápnom loptu De Sciglio a hoci bol Kuco v neľahkej pozícii, v sklze upratal loptu do siete! A keďže sa k nemu už o tri minútky neskôr pridal aj Bonaventura, Milánčania zdolali Turínčanov 2:1. Postúpili tak do štvrťfinále Coppa Italia, v ktorom narazia na Juventus. Lídra talianskej ligy deň pred Vianocami zdolali v talianskom Superpohári...