16°
Lesana
5.5.2024
V šlágri pod Dubňom zdolala Žilina Slovan Bratislava

ŽILINA / Futbalisti Žiliny si v sobotňajšom šlágri 17. kola najvyššej slovenskej súťaže poradili so Slovanom Bratislava tesne 2:1.

Všetky tri góly padli v prvom polčase, skóre otvoril po 20 minútach Michal Škvarka umiestnenou strelou z hranice pokutového územia po prihrávke od Nikolasa Špaleka. Slovan odpovedal o päť minút neskôr - Tamás Priskin vystrelil spoza šestnástky a lopta sa aj s prispením teču ocitla za chrbtom Miloša Volešáka. Domáci sa opäť ujali vedenia o dve minúty neskôr, keď sa Filip Hlohovský presadil z priameho kopu, loptu ešte tečoval jeden z hráčov Slovana v múre. Žilinčania zásluhou víťazstva sú jednoznačným lídrom tabuľky, pred druhou Podbrezovou majú náskok 7 bodov. Tretí Slovan zaostáva za vedúcim mužstvom Fortuna ligy 2016/2017 už o 12 bodov.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 17. kolo:

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (2:1)
Góly: 20. Škvarka, 27. Hlohovský - 25. Priskin, ŽK: 44. Mabouka, 45.+ Káčer, 66. Špalek, 67. Vavro - 31. Saláta, 52. Priskin, 66. F. Kubík, 72. V. Savičevič, rozhodovali: Sedlák - Balko, Benko, 5280 divákov

Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Králik, Holúbek - Iván Santiago Díaz - Špalek (90. Jánošík), Káčer, Škvarka, Hlohovský - Haskič (70. Vallo)
Slovan: J. Mucha - J. Kotula, Saláta, Vernon De Marco Morlacchi, F. Kubík (76. Ligeon) - V. Savičevič, De Kamps - Schet (85. Rigo), Soumah, Čavrič (82. Oršula) - Priskin