26.4.2024
Makovi to stále sype! Spasil repre a dnes aj Zenit u outsidera!

DUNDALK / Róbert Mak má túto jeseň formu ako hrom! Odchovanec bratislavského Slovana sa po prestupe z PAOK Solún do ruskými reprezentantmi nabitého Zenitu Petrohrad prebojoval do základnej zostavy tohto veľkoklubu a súka jeden gól za druhým. Našťastie, pušný prach mu zafungoval aj v kvalifikačnom zápase proti Škótsku, ktorému dal v Trnave dva góly a Slovensko zvíťazilo 3:0. Dnes ťahal horúce gaštany z ohňa aj v klubovom drese...

Už samotný fakt, že írsky majster FC Dundalk hrá skupinovú fázu Európskej ligy, je veľké prekvapenie. Navyše, outsider v nej prvé dva zápasy neprehral, zo súbojov s Alkmaarom a Maccabi Tel Aviv vydoloval štyri body. A vo štvrtok večer tak v šlágri hostil práve petrohradský Zenit...

No a Íri s absolútnym megafavoritom z Ruska viedli od 52. minúty po góle Bensona a schyľovalo sa k obrovskému prekvapeniu. Domácemu gólmanovi Savovi ale o devätnásť minút neskôr nevyšiel po malej domov odkop od brány, keď sa mu "zadarila" vysoká svieca. Hráči Zenitu už vedeli, čo majú robiť, Criscito posunul loptu Robovi Makovi a ten s prehľadom vyrovnal. A keďže o čosi neskôr Guliano ešte raz prekonal obranu domácich, Zenit vyhral 2:1 a je neohrozene na čele skupiny.