Pečovský i Mazáň po operácii. So sadrou minimálne 6 týždňov

Pečovský i Mazáň po operácii. So sadrou minimálne 6 týždňov Zdroj: mšk žilina fb
ŽILINA / Slovenský futbalový reprezentant Viktor Pečovský i jeho klubový spoluhráč z MŠK Žilina Róbert Mazáň absolvovali v pondelok operačné zákroky vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline a na trávniku budú dlhší čas chýbať.

Obaja hráči, ktorí pre vážne zranenia museli nútene odstúpiť v prvom polčase sobotňajšieho víťazného duelu 10. kola Fortuna ligy v Zlatých Moravciach (2:0), budú mať sadru na nohe minimálne šesť týždňov.

Skúsený 33-ročný defenzívny stredopoliar Pečovský tak nebude k dispozícii A-tímu SR v jesenných vystúpeniach v F-skupine kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. Po zákroku macedónskeho protihráča Tihomira Kostadinova z FC ViOn utrpel už v závere úvodnej desaťminútovky zlomeninu nohy a museli ho transportovať do nemonice. Röntgen potvrdil zlomeninu, pondelňajšia operácia však odhalila viac. "Operovať Viktora bolo správne rozhodnutie, pretože okrem už zistenej zlomeniny ihlice predkolenia ľavej nohy sa pri operácii ukázalo, že sklz súpera spôsobil aj roztrhnutie väzov, ktoré bolo potrebné zašiť. Musela sa preto urobiť celková náprava poškodených väzov, kosť sa zafixovala skrutkou kvôli nemožnosti pohybu. Čakalo sa, že sadra by mohla ísť dole po dvoch týždňoch, teraz však bude Viktorova ľavačka v sadre minimálne šesť týždňov," prezradil pre žilinský klubový web najnovšie informácie rehabilitačno-kondičný tréner MŠK Milan Ťapay.

Dvadsaťdvaročný ľavý obranca Mazáň, ktorý je od začiatku septembra kmeňovým hráčom Žiliny po prestupe z poľského Podbeskidzia Bielsko-Biala, si bez zavinenia protihráčom roztrhol achilovku. Rodáka z Trenčína odniesli v 36. min spomenutého stretnutia so Zlatými Moravcami-Vrábľami z trávnika na nosidlách. "Pri Robovi nešlo o cudzie zavinenie. Prudkou zmenou pohybu nastalo preťaženie šľachy, ktorá nevydržala a praskla. Úplne odtrhnutú achilovku musel primár Popluhár v pondelok vyčistiť a zošiť. Rovnako ako Viktor Pečovský aj Robo bude mať sadru na svojej pravačke minimálne šesť týždňov a následne začneme s postupnou rehabilitáciou," priblížil Milan Ťapay aktuálny stav člena slovenskej reprezentácie do 21 rokov Mazáňa.

Zdroj: huste.tv, sita

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
09:30 Súdna sieň
07:30 Panelák
08:50 Simpsonovci IV.
09:20 Simpsonovci IV.
06:50 POLICAJTI V AKCII
08:15 Prvé oddelenie
08:40 Prvé oddelenie
08:05 Okido II.
08:15 Viking Vicky
08:25 Medzi nami zvieratkami
07:35 Daddy Cool
09:20 Valerian a město tisíce planet
11:50 Útěk ze Sibiře