15°
Žigmund
2.5.2024
Kucka skóroval do siete Bayernu. Penalty môže učiť Panenku

CHICAGO / Slovenský futbalový reprezentant v službách talianskeho AC Miláno Juraj Kucka skóroval v stredajšom prípravnom stretnutí na Medzinárodnom pohári majstrov v Chicagu do siete nemeckého Bayernu Mníchov.

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar sa dostal na ihrisko na začiatku druhého polčasu, do listiny strelcov sa zapísal po hodine hry, keď upravil na 3:2 pre svoj tím. Milánčania mali cenné víťazstvo na dosah, ale v 90. minúte vyrovnal z pokutového kopu svojím druhým gólom v zápase Franck Ribéry. V penaltovom rozstrele boli šťastnejší Taliani, vyhrali 5:3, víťaznú strelu zaznamenal Giacomo Bonaventura. Úspešným exekútorom bol v tretej sérii aj Kucka.

Výsledok zápasu futbalového Medzinárodného pohára majstrov 2016/2017:

Bayern Mníchov (Nem.) - AC Miláno (Tal.) 3:3 (2:1), 3:5 na strely zo značky pokutového kopu
Góly: 29. a 90. Ribéry (druhý z pok. kopu), 38. Alaba - 23. Niang, 49. Bertolacci, 61. KUCKA
Juraj Kucka (AC Miláno) nastúpil do druhého polčas a skóroval.