Súd zablokoval aktíva Neymarovi. Aj jachtu a stíhačku!
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: Instagram Neymar
SAO PAULO / Brazílske úrady zablokovali aktíva futbalistu Neymara vrátane jachty, stíhačky a niekoľkých ďalších nehnuteľností.
Federálny súd v Sao Paule odmietol akceptovať odvolanie hviezdneho útočníka FC Barcelona z minulého týždňa a vydal pokyn na zmrazenie jeho majetku v úhrnnej hodnote 192 miliónov realov, čo je takmer 50 miliónov amerických dolárov. Informovali o tom brazílske médiá.
 Ešte vlani Neymar, jeho rodina a príbuzní obchodníci boli uznaní vinnými  z toho, že v rokoch 2011 - 2013 nezaplatili na daniach 63 miliónov  realov, čiže takmer 16 miliónov USD. Brazílsky reprezentačný útočník bol  vtedy hráčom slávneho domáceho klubu FC Santos. Dvadsaťštyriročný otec  dvoch detí všetky obvinenia dodnes popiera. Svoju súkromnú stíhačku v  poslednom čase použil viackrát, keď cestoval z Európy do Brazílie na  zápasy kvalifikácie MS 2018 či dovolenku. Podľa Iagara Junga Martinsa,  ktorý je audítorom Brazílskej federálnej agentúry na vymáhanie daní,  Neymarovi nehrozí väzenie v prípade, že vyplatí všetky podlžnosti voči  daňovým úradom. "Ak zaplatí, na všetko sa zabudne. Naša legislatíva nie  je v tomto smere príkra," uviedol Martins. 
 Daňové nezrovnalosti nie sú jediné kroky mimo zákon v podaní jedného z  ofenzívnych lídrov FC Barcelona či brazílskej reprezentácie. Neymar a  jeho otec pred dvoma týždňami vypovedali na madridskom súde v súvislosti  s nevyjasnenými ciframi ohľadom jeho prestupu zo Santosu do Barcelony v  roku 2013. Skupina brazílskych investorov DIS tvrdí, že katalánsky  veľkoklub a Neymar zatajením skutočnej prestupovej sumy poškodili jej  finančné záujmy a zároveň sa vyhli uhradeniu daní v plnej výške. Súd  sťažnosť vyhodnotil a dospel k záveru, že existuje predpoklad  nezákonného konania niektorých osôb menovaných investičnou skupinou,  ktorá mala podľa zmluvy nárok na 40 percent z ceny za transfer.  Barcelončania trvajú na tom, že Neymar ich stál 57,1 milióna eur. Santos  oficiálne priznal cifru 17,1 milióna eur. Vyšetrovanie španielskych  úradov neskôr ukázalo, že FC Barcelona v skutočnosti zaplatil za hráča  83,3 milióna eur. Prezident FCB Sandro Rosell v roku 2014 odstúpil práve  pre obvinenia z podvodu pri tomto prestupe.