Anastázia
30.4.2024
Ibrahimovič sa vrátil domov. Strelil gól na štadióne, kde začínal

MALMÖ / Francúzsky šampión PSG si ho naopak v A-skupine zabezpečil už v úvodnej štvrťhodine duelu na trávniku Malmö.

V 3. minúte sa ujala hlavička Adriena Rabiota a o jedenásť minút potrestal zaváhanie domácich tvrdou strelou po zemi Angel di Maria. V 50. minúte skóroval proti materskému klubu aj topkanonier Zlatan Ibrahimovič a trpký výsledok pre Švédov pečatili na 0:5 Di Maria s Lucasom.

Darilo sa aj istému postupujúcemu Realu Madrid, ktorého vo Ľvove proti Šachtaru Doneck poslal do vedenia v 18. minúte hlavičkou Cristiano Ronaldo. "Biely balet" po facke v El Clasicu, v ktorom ho Barcelona deklasovala 4:0, nepôsobil v prvom dejstve úplne istým dojmom. Po zmene strán dominoval až do 77 min., z práce portugalského kanoniera vyťažil góly Modriča s Carvajalom a štvrtý pridal muž zápasu Ronaldo. V závere korigoval na 1:4 z penalty Teixeira, následne prišlo dokonca aj zníženie na rozdiel jediného gólu, ale Madridčania si triumf ustrážili a stali sa istými víťazmi skupiny pred PSG.