15°
26.4.2024
Elnenyho torpédo najkrajším gólom bohatého programu zápasov EL

NEAPOL / Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík sa jedným presným zásahom podieľal na jednoznačnom víťazstve SSC Neapol nad FC Bruggy 5:0 vo štvrtkovom stretnutí základnej D-skupiny Európskej ligy 2015/2016.

Dvadsaťosemročný záložník v 53. min zvýšil na priebežných 4:0 pre taliansky tím, v 62. min ho potom na trávniku vystriedal defenzívnejšie ladený Brazílčan Allan Marques Loureiro. Po dva góly dali Belgičanom ofenzívne esá José Callejón a Dries Mertens. Viedenský Rapid s Jánom Novotom v bránke prehrával po prvom polčase so španielskym Villarrealom 0:1, napokon sa postaral o zvrat a oslavoval cenný skalp 2:1.

Najkrajší gól bohatého programu zápasov EL videli diváci vo Fiorentine. Domáci šli do vedenia už v štvrtej minúte duelu, keď sa presadil Kalinič, potom už opraty prebral hosťujúci Bazilej. V 71.minúte vyrovnal Bjarnason a o osem minút prišla futbalová lahôdka Elnenyho. Neuveriteľne exportný gól znamenal dôležité víťazstvo švajčiarskeho záastupcu 2:1