Pozor letí kameň! Dudu trafil v Tirane ostrý predmet do hlavy

Pozor letí kameň! Dudu trafil v Tirane ostrý predmet do hlavy Zdroj: sita
TIRANA / Výtržnosti fanúšikov a predmet hodený do hlavy slovenského futbalistu Ondreja Dudu z Legie Varšava ukončili štvrtkový prvý zápas 3. predkola Európskej ligy na pôde albánskeho mužstva FK Kukësi.

Hráči poľského tímu oslavovali v 51. min v Tirane svoj druhý gól, keď fanúšikovia domácich začali hádzať na ihrisko kamene a sklo. Jeden z ostrých predmetov trafil do hlavy Ondreja Dudu. Sninského rodáka odniesli z ihriska a záchranári chceli zavolať aj sanitku. Dvadsaťročný ofenzívny hráč sa nechal ošetriť a s obväzom na hlave chcel pokračovať v hre.

Hlavný arbiter po výtržnostiach fanúšikov albánskeho mužstva najskôr prerušil zápas za stavu 2:1 pre Legiu a konzultoval situáciu s hráčmi i trénermi. Oba tímy sa odobrali do šatní. Rozhodca Stephan Klossner zo Švajčiarska po rozhovore s delegátom UEFA predčasne ukončil stretnutie, ktoré bude mať dohru za zeleným stolom. Legia pravdepodobne vyhrá kontumačne.

Albánski fanúšikovia už pred zápasom sľubovali Poliakom nepríjemné chvíle. Druhý polčas sa dokonca začal s niekoľko minútovým oneskorením pre výtržnosti domácich priaznivcov, ktoré nastali počas prestávky. "Koniec zápasu bude koncom vášho života. Nie sme Slovania, ale Albánci," znel jeden z transparentov vo fanúšikovskom tábore Kukësi.

"Bol to kameň. Začul som zvuk, keď trafil Ondrejovu hlavu," cituje portál sportowefakty.pl vyjadrenie Dudovho spoluhráča Michala Kucharczyka. "Ja sa tam nevrátim, Nebudem behať na tej strane," povedal tesne po incidente obranca Legie Tomasz Brzyski.

"Albánsky gang," stručne zhodnotil na Twitteri poľský reprezentačný brankár Artur Boruc, čo si myslí o pomeroch v balkánskej krajine.

Zdroj: sita

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:30 Krimi
06:05 Noviny TV JOJ
07:00 Opatrovateľky v akcii
05:00 NA CHALUPE
05:40 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
06:45 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
05:10 Extrémna premena II.
05:55 Extrémna premena II.
06:35 Fashion Hero: Svet módy trochu inak
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:25 Pinocchio
07:05 Loď lásky
09:00 Tajemství úspěchu