Pozor letí kameň! Dudu trafil v Tirane ostrý predmet do hlavy

Pozor letí kameň! Dudu trafil v Tirane ostrý predmet do hlavy Zdroj: sita
TIRANA / Výtržnosti fanúšikov a predmet hodený do hlavy slovenského futbalistu Ondreja Dudu z Legie Varšava ukončili štvrtkový prvý zápas 3. predkola Európskej ligy na pôde albánskeho mužstva FK Kukësi.

Hráči poľského tímu oslavovali v 51. min v Tirane svoj druhý gól, keď fanúšikovia domácich začali hádzať na ihrisko kamene a sklo. Jeden z ostrých predmetov trafil do hlavy Ondreja Dudu. Sninského rodáka odniesli z ihriska a záchranári chceli zavolať aj sanitku. Dvadsaťročný ofenzívny hráč sa nechal ošetriť a s obväzom na hlave chcel pokračovať v hre.

Hlavný arbiter po výtržnostiach fanúšikov albánskeho mužstva najskôr prerušil zápas za stavu 2:1 pre Legiu a konzultoval situáciu s hráčmi i trénermi. Oba tímy sa odobrali do šatní. Rozhodca Stephan Klossner zo Švajčiarska po rozhovore s delegátom UEFA predčasne ukončil stretnutie, ktoré bude mať dohru za zeleným stolom. Legia pravdepodobne vyhrá kontumačne.

Albánski fanúšikovia už pred zápasom sľubovali Poliakom nepríjemné chvíle. Druhý polčas sa dokonca začal s niekoľko minútovým oneskorením pre výtržnosti domácich priaznivcov, ktoré nastali počas prestávky. "Koniec zápasu bude koncom vášho života. Nie sme Slovania, ale Albánci," znel jeden z transparentov vo fanúšikovskom tábore Kukësi.

"Bol to kameň. Začul som zvuk, keď trafil Ondrejovu hlavu," cituje portál sportowefakty.pl vyjadrenie Dudovho spoluhráča Michala Kucharczyka. "Ja sa tam nevrátim, Nebudem behať na tej strane," povedal tesne po incidente obranca Legie Tomasz Brzyski.

"Albánsky gang," stručne zhodnotil na Twitteri poľský reprezentačný brankár Artur Boruc, čo si myslí o pomeroch v balkánskej krajine.

Zdroj: sita

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 VŠETKO ČO MÁM RÁD
22:30 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
23:00 12 kôl
20:10 James Bond: Casino Royale
23:10 Zdrojový kód
01:10 Bohatá zima s JOJkou
22:00 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Tajomstvá a lži II.
21:50 Jahôdka a jej kamaráti III.
22:15 Agi Bagi II.
22:30 Zabi nudu!
20:15 Pán Šanghaje
22:15 Já a ty
23:45 Intimní past