Nemec: Je jedno, kto strelí gól, dôležité sú body!

SENEC / Adam Nemec prišiel na zraz slovenskej reprezentácie pred kvalifikačným súbojom ME 2016 proti Macedónsku až z New Yorku, a hoci s boľavým členkom, dobrá nálada mu nechýbala.

"Situácia pre našu reprezentáciu je veľmi dobrá, na zraz sa ani nedá prísť v zlej nálade, keďže vedieme skupinu a doteraz sme hrali veľmi dobre," vyhlásil 29-ročný Adam Nemec. Pri novembrovom víťazstve v Macedónsku práve Nemec gólom v 38. min pečatil slovenský triumf na 2:0. V nedeľu v Žiline čaká na Slovákov odveta proti nevyspytateľnému balkánskemu súperovi, ktorý cez zimu zmenil trénera. "Bolo to dôležité víťazstvo, ktoré nám opäť o niečo viac zdvihlo sebavedomie. Ak by som pomohol tímu opäť gólom, bolo by to dobré. Vždy s tým idem do zápasu. Je však jedno, kto strelí gól, dôležité sú body. Tie budeme potrebovať aj v druhej polovici kvalifikácie," povedal Nemec.

Bývalý hráč Dubnice či Žiliny, aj belgického Genku, či nemeckého Kaiserslauternu, už štyri mesiace zarezáva v tíme MLS New York City FC. V jarnej časti súťaže tam zažil niečo, čo predtým zrejme nikdy: 11-zápasovú sériu bez víťazstva. Od 20. marca do 31. mája uhralo mužstvo trénera Jasona Kreisa iba štyri remízy a až sedemkrát prehralo. Až zatiaľ naposledy vo Philadelphii sa tímu útočnej španielskej hviezdy Davida Villu podarilo zvíťaziť 2:1. V tabuľke Východnej konferencie MLS sú Newyorčania poslední s bilanciou 2 víťazstvá - 5 remíz - 7 prehier.

"Už som ani neveril, že to príde. Nedarí sa nám tak, ako by sme si to predstavovali. Zistili sme, že vôbec nie je jednoduché niečo začať budovať od začiatku," podotkol Nemec a k blížiacemu sa príchodu Franka Lamparda do tímu dodal: "Určite zdvihne kvalitu. Všetci sa tešíme na jeho príchod. Navyše niečo sa pošuškáva, že funkcionári chcú dotiahnuť ešte jedného svetového hráča. Ak to bude Andrea Pirlo, bude to pre mňa ďalšia veľká futbalová skúsenosť."

Adama Nemca pobolieva členok, ale nie je to typ zranenia, ktorý by ho mal automaticky vyradiť z reprezentačného zápasu. "Pred dvoma týždňami sa mi pri návrate na trávniky obnovilo staršie zranenie. Uvidíme, čo povedia lekári. Tí budú mať posledné slovo," skonštatoval Adam Nemec.

Zdroj: sita, jojšport

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:00 VŠETKO ČO MÁM RÁD
15:00 Súdna sieň
15:50 Súdna sieň
12:20 NOVÁ ZÁHRADA
13:40 DEDIČSTVO
14:55 Profesionáli II.
13:20 Doktori II.
14:20 Dr. House VIII.
15:15 C.S.I.: Kriminálka Miami II.
13:05 Ruby z dúhy I.
13:25 Viking Vicky
13:35 Viking Vicky
11:55 Druhá šance
13:45 Bohové Egypta
16:05 Hostitel