15°
Galina
3.5.2024
Eufória Bayernu po zápase. Takto oslavovali postup s fanúšikmi

MNÍCHOV / Eufória v Mníchove! Bavori doslova sfúkli FC Porto 6:1, celkovo s súčte oboch zápasov 7:4 a postúpili do semifinále Ligy Majstrov.

Zverenci trénera Pepa Guardiolu zmazali dvojgólové manko z prvého zápasu (1:3) už po 21 minútach hry, keď sa presadili Thiago Alcantara a Jérome Boateng. Ešte do prestávky zavŕšili popravu "Porťanov" dvakrát kanonier Robert Lewandowski a raz Thomas Müller. Po zmene strán síce vykresal iskierku nádeje pre hostí Jackson Martínez, ale domáci Xabi Alonso v závere krásnou strelou z priameho kopu stanovil konečný účet stretnutia.

"Prvý polčas bol šialený. Vedeli sme, že musíme ísť tvrdo za naším cieľom, ale nečakal som, že strelíme až päť gólov," povedal podľa portálu goal.com útočník Robert Lewandowski, na ktorého nadviazal predseda predstavenstva Bayernu Karl-Heinz Rummenigge: "Práve sme sa stali svedkami niečoho zázračného." Hráči si po zápase skvelý výsledok patrične užili aj so svojími fanúšikmi, lídrom v oslavách bol Thomas Muller!