15°
Galina
3.5.2024
Marekov gól čírom nestačil. Icardi famózne skopíroval Panenkov dloubák!

NEAPOL / Šlágrom 26. kola talianskej Serie A bol zápas tretieho Neapola s deviatym Interom Miláno. Aj vďaka domácej štatistike boli favoritom futbalisti spod Vezuvu, ktorých viedol ako kapitán do boja opäť náš reprezentant Marek Hamšík...

Neapolčania vtrhli do zápasu ako víchor, Hamšík bol mimoriadne aktívny a často zamestnával brankára Interu Handanovica.

Marek trochu nezvykle hlavou...

Do prestávky však gól nepadol, no fanúšikovia SSC sa ho vďaka Marekovi dočkali šesť minút po prestávke. Špílmacher slovenskej reprezentácie ho svojím "čírom" dosiahol po centri Brazílčana Henriqueho z pravej strany. Pozrite si ho TU. A keď pridal o dvanásť minút ďalší gól Neapolčanov argentínsky kanonier Gonzalo Higuaín, zdalo sa byť všetko vymaľované... Nebolo!

Vršovický "dloubák" pod Vezuvom!

V 72. minúte totiž Rodrigo Palacio znížil a absolútna pohroma pre SSC prišla, keď už bol jeho kapitán na lavičke. Hamšík striedal v 80. minúte, keď ho nahradil Gabbiadini, no to, čo videl zo striedačky, ho vôbec nepotešilo. Buss Henrique fauloval v šestnástke, po druhej žltej videl aj červenú kartu a loptu si postavil na biely bod Mauro Icardi. Tri minúty pred koncom ukázal, že má nervy zo železa. Predviedol totiž drzý a legendárny vršovický "dloubák" Antonína Panenku (z finále ME 1976 v Belehrade proti vtedajšej NSR), ktorý mu vyšiel a zápas sa skončil remízou 2:2. To znamená, že Neapol 4-bodové manko na rímsky AS, ktorý tiež remizoval na pôde Chieva (0:0), nezmenšil a Inter poskočil na 8. priečku cez FC Turín...