17°
28.3.2024
Brankár Kováč v nadstavení šokoval a umlčal fanúšikov D.Stredy!

Zdroj: tasr

DUNAJSKÁ STREDA / Futbalistom Dunajskej Stredy sa nevydaril vstup do jarnej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015.

Favorizovaní zverenci nového trénera Tomislava Mariča totiž v nedeľnom stretnutí 20. kola iba remizovali s hráčmi Zlatých Moraviec 1:1, hoci už od prvej minúty hrali "presilovku" o jedného muža. Červenú kartu totiž hneď v úvode duelu videl Patrik Pavlenda, ktorý nedovolene zastavil Ákosa Szarku.

DAC síce v 57. min zásluhou nového muža v kádri Marina Ljubičiča otvoril skóre, ale o desať minút neskôr oslabený ViOn vyrovnal, keď sa po pár sekundách na trávniku presadil striedajúci Peter Mazan. V absolútnom závere duelu mohol víťazstvo na stranu domácich z pokutového kopu predsa strhnúť Peter Štepanovský, proti však bol 40-ročný veterán v bránke hostí Pavel Kováč: ten najprv vystihol smer jeho pokusu a následne zneškodnil aj dorážku Papeho Sarra.

Futbal - Fortuna liga 2014/2015 - 20. kolo:

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:0)

Góly: 57. M. Ljubičič - 67. Mazan, ŽK: 44. Peter Majerník, 52. Sarr, 59. Šnirc - 54. Orávik, 61. Chren, 72. Mazan, 82. Mance, 85. Karaš, ČK: 1. Pavlenda (Zlaté Moravce), rozhodovali: Trutz - Bednár, Ferenc

Dunajská Streda: Polaček - Šnirc, Ľ. Michalík, P. Majerník, Turňa - Brašeň (82. E. Ujlaky), M. Ljubičič, Krišto (72. Sabler), Sesar (46. Sarr), Štepanovský - Szarka
Zlaté Moravce: P. Kováč - Pintér, Pavlenda, Tipurič, Chren - Karaš, Charizopulos (13. Vrablec), Szöke, Mikinič, Orávik (67. Mazan) - Pavelka (81. Mance)