Policajta pohrýzol fanúšik! Chuligáni Sparty s tvrdými trestami
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
OSTRAVA / Futbaloví chuligáni Sparty Praha dostali od vedenia Baníka Ostrava päťročný zákaz vstupu na Bazaly.
Stalo sa tak po výtržnostiach po sobotňajšom zápase 18. kola najvyššej českej súťaže. Výtržníkom môžu trest predĺžiť na doživotie.
Polícia po súboji Baníka a Sparty zadržala 54 fanúšikov, ktorí demolovali štadión. Hosťujúci priaznivci napadli pri odchode zo sektora usporiadateľov, jeden z nich skončil po zásahu slzným plynom do tváre v nemocnici. Zranenia utrpelo aj päť zasahujúcich policajtov, jedného pohrýzol fanúšik Sparty.
	"Policajti zakročili na výzvu usporiadateľskej služby. K incidentom  došlo po skončení zápasu na území štadióna po tom, čo fanúšikovia  napadli usporiadateľov," uviedol pre iDnes.cz námestník krajského  policajného riaditeľa Tomáš Rychtar. Celková škoda na zariadení štadióna  je 30-tisíc korún.