5.5.2024
Frustrovaný Fellaini odmenil pľuvancom Agüera za pád v šestnástke

MANCHESTER / Tím z Old Traffordu má najhorší vstup do sezóny za ostatných 28 rokov.

Ťažko túto situáciu niesol aj Fellaini, ktorý odmenil argentínskeho kanoniera Sergia Agüero pľuvancom za jeho pád v šestnástke červených diablov. Či bol faul, posúďte sami...

Nedeľňajšie derby dvoch najslávnejších manchesterských futbalových klubov ovládol domáci tím City. Na Etihad Stadium v rámci súboja 10. kola najvyššej anglickej súťaže zvíťazili "The Citizens" nad hráčmi Manchestru United 1:0 (0:0), keď o všetkom rozhodol gól v 63. minúte. Zverenci Manuela Pellegriniho zostali v tabuľke Premier League na treťom mieste, ale za vedúcimi futbalistami FC Chelsea zaostávajú už len o šesť bodov.

Hosťujúci United dohrávali oslabení o vylúčeného obrancu Chrisa Smallinga. Anglický reprezentant dostal červenú kartu krátko pred koncom prvého polčasu za faul. V 55. minúte prišli pre vykĺbené rameno o argentínskeho obrancu Marcosa Roja. Ten musel po súboji s domácim bekom Martínom Demichelisom opustiť ihrisko na nosidlách. Nahradil ho mladík Patrick McNair.