Rusnák ml. si vybral ofenzívnu Eredivisie, aby napredoval

Rusnák ml. si vybral ofenzívnu Eredivisie, aby napredoval Zdroj: sita
BRATISLAVA / Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Albert Rusnák ml. vyjadril spokojnosť so svojím transferom do holandského prvoligového klubu SC Cambuur Leeuwarden.

Dvadsaťročný Košičan, ktorý pri svojej súťažnej premiére odohral celé stretnutie, sa strelecky presadil v 13. min sobotňajšieho duelu 1. kola miestnej najvyššej dlhodobej súťaže Eredivisie proti FC Twente Enschede. Cambuur, v ktorom je A. Rusnák ml. na polročnom hosťovaní, napokon remizoval 1:1, keď o víťazstvo prišiel v 88. min gólom Maročana Younessa Mokhtara. Rusnák junior skóroval krásnou strelou z priameho kopu.

"Bol to pre mňa fantastický začiatok v holandskej súťaži. Trochu ma mrzí, že sme nevyhrali. Za výkon sme si zaslúžili viac než len jeden bod. Pre mňa je náplasťou aspoň gól, ale keby bol víťazný, bolo by to ešte lepšie. Nie som špecialista na priame kopy, ale priznám sa, že počas minulého týždňa som ich poctivo nacvičoval a vyplatilo sa. Verím, že raz skutočne budem profesionál v zahrávaní týchto štandardiek," povedal pre NOS Studio Sport mládežnícky reprezentant SR.

Rusnák ml. je kmeňovým hráčom úradujúceho anglického šampióna Manchestru City. V úvode ročníka 2013/2014 hosťoval v Oldhame, neskôr si ho na mesiac "požičal" tím Birmingham City. "Holandská liga je perfektná pre mladých futbalistov. V Eredivisie sa hrá útočne a ja mám rád takýto štýl. Z Holandska už vzišlo mnoho svetových talentov. Možnosť hrať tu vnímam ako obrovskú príležitosť posunúť sa v kariére," doplnil Albert Rusnák ml.

Tím SC Cambuur skončil v minulej sezóne na 12. mieste v osemnásťčlennej najvyššej holandskej súťaži.


Albert Rusnák ml. by Gólová premiéra v Holandsku

Zdroj: sita/youtube

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Ben Hur
23:20 Dobrý, zlý a mŕtvy
01:05 Kúzelná orchidea
20:10 Pravá blondínka 2
22:05 Po stopách zabijaka
00:10 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela II.
21:00 Myšlienky vraha VII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka New York VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
22:20 Požiarnik Sam VIII.
20:15 96 hodin: Zúčtování
22:10 Renegáti
23:55 Yves Saint Laurent